Designeri » D E » Oriental Lemnos « Grupuri

Sensuous Noir Estée Lauder de dama

Sensuous Noir Estée Lauder de dama

Sensuous Noir Estée Lauder de dama Imagini Sensuous Noir Estée Lauder de dama Imagini

Sensuous Noir de Estée Lauder este un parfum Oriental Lemnos de dama. Sensuous Noir a fost lansat in 2010. Notele de varf sunt iasomie, trandafir, piper si condimente; notele de mijloc sunt paciuli, lemn de guaiac, crin si pin; Notele de baza sunt ambra, rasina benzoica, vanilie si miere.

iasomie trandafir piper condimente

paciuli lemn de guaiac crin pin

ambra rasina benzoica vanilie miere

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Sensuous Noir by Estée Lauder.

Sensuous Noir Recenziile parfumurilor

Addict
Addict

Îl am de astă-primăvară și chiar dacă l-am purtat de cateva ori, nu l-am "potrivit" niciodată pană acum.
L-am dorit destul de mult timp,după testări repetate,așa că nu pot afirma că m-am înșelat...Cu toate acestea,ori de cate ori îl purtam,aveam senzația că sunt secondată de o prezență masculină.Cum eu nu port parfumuri bărbătești,acestă senzație era cel puțin ciudată.
Azi a plouat fără încetare și de data aceasta "SN" mi-a fost un tovarăș foarte bun,alături de care am înfruntat o zi mohorată de toamnă:mi-a dat un tonus bun,m-a încălzit si m-a alintat.Probabil se va comporta la fel de prietenos și la iarnă...Voi vedea!

maeda
maeda

Sensuous Noir este primul parfum pe care l-am încercat de la Estee Lauder și sunt foarte încântată de el. Nu mă pot dezlipi de încheietura mâinii. Condimente, pin, paciuli, piper alcătuiesc o combinație puternică, feminină, intensă. Deși îl văd mai degrabă parfum de seară, l-aș purta cu drag în miezul zilei, pe vreme geroasă. Sticla de un mov închis este absolut adorabilă. Siajul și persistența sunt foarte bune. Nota mea este 8/10.

Mie imi place! Nu e supercalifragilistic, dar e peste multe alte parfumuri cu aspiratii lemnoase de dama. E greu sa faci un parfum feminin cu nota dominanta de pin. Noir e in opinia mea cel mai bun din cele trei Sensuous. Cremoase cu santal ca Sensuous clasic am mai vazut, la fel si cu un aer usor tropical de la cocos cum e varianta Nude. Dar un parfum cu pin, paciuli si ceara de albine bine croit e o raritate la ora actuala in parfumeria mainstream. Paciuli si pinul joaca in prima linie aici, deci trebuie sa-ti placa din start aceste doua note fiindca vei avea parte din plin de ele chiar si mai tarziu cand apar si alte elemente. Trandafirul intunecat si mierea vin ulterior si feminizeaza amestecul dandu-i totodata profunzime. Sensuous Noir e orice numai banal nu! Il port in deosebi in zilele ploioase de toamna, cand mirosul lui natural de miere neagra de padure si rasina de pin se imbina minunat cu aerul rece si umed de afara.

tubykap20
tubykap20

Chiar am pornit optimista spre raft,gandindu-ma ca imi va placea sigur acest Noir din linia Sensuous...Si din nou iz de crema de corp ca si celelalte! Doar ca acesta aduce a o crema mai densa,mai ... gretoasa! Cand imi miros incheietura,fara nici o ezitare o spun,mi se intoarce stomacul pe dos! Nu stiu de ce,nu stiu de la ce nota mi se trage,insa imi imaginez o femeie batrana si cocheta care are un miros ca asta in toata casa ei! Nu e pt mine,clar!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Estée Lauder Sensuous Noir fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Estée Lauder Sensuous Noir, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Sensuous Noir dupa Estée Lauder. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Sensuous Noir de Estée Lauder reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

By Kilian Back to Black Serge Lutens Datura Noir Christian Dior Dior Addict Prada Infusion d'Iris Gucci Gucci Rush Christian Dior Dune Chanel Coco Mademoiselle Guerlain Shalimar Parfum Initial Lancome Poeme Calvin Klein Euphoria Guerlain L'Instant de Guerlain Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Christian Dior Pure Poison Guerlain Shalimar Serge Lutens Feminite du Bois Chanel Allure Sensuelle Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Guerlain Insolence Eau de Parfum Guerlain Samsara Eau de Parfum Robert Piguet Visa 2007