Designeri » D E » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Sensuous Nude Estée Lauder de dama

Sensuous Nude Estée Lauder de dama

acorduri de cocos
tropical
Sensuous Nude Estée Lauder de dama Imagini Sensuous Nude Estée Lauder de dama Imagini Sensuous Nude Estée Lauder de dama Imagini Sensuous Nude Estée Lauder de dama Imagini Sensuous Nude Estée Lauder de dama Imagini Sensuous Nude Estée Lauder de dama Imagini

Sensuous Nude de Estée Lauder este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Sensuous Nude a fost lansat in 2011. Notele de varf sunt bergamot, mandarina, piper si piper roz; notele de mijloc sunt mosc, iasomie, lacramioare, nuca de cocos si miere alba; Notele de baza sunt ambra, vanilie, note lemnoase, heliotrop, lemn de santal si mosc.

bergamot mandarina piper piper roz

mosc iasomie lacramioare nuca de cocos miere alba

ambra vanilie note lemnoase heliotrop lemn de santal mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Sensuous Nude by Estée Lauder.

Sensuous Nude Recenziile parfumurilor

Ariana.b
Ariana.b

Uff ce mult imi place! Are cocos din plin, la fel si putina vanilie si lemn de santal. In Sensuous Nude e redat fidel mirosul lotinilor de plaja, insa atat de fin si cald, incat imi vine sa ma dezbrac si sa fac plaja acum, pe 10°. Am cautat un astfel de miros in multe parfumuri, dar toate erau chimice si uneori putin gretoase. Acesta in schimb e o combinatie perfecta de ingrediente, dulce, putin floral, pudrat, e o armonie. Nu are siaj mare si persistenta indelungata, dar tocmai asta e ideea, e un skinscent, care nu va deranja pe nimeni, doar va invita purtatoarea intr-o lume rupta de realitate, cu palmieri, cocotieri, nisip fierbinte, cer albastru si o adiere care imbina toate aceste note, regasite in Sensuous Nude.

tubykap20
tubykap20

Nu tu cocos,nu tu piper (si mai sunt si doua feluri!!!),iasomie si vanilie ioc!!! Crema de corp! De zi cu zi! Nu ca variantele Bronze G. care miros a lotiune de plaja,dar tot crema de corp!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Estée Lauder Sensuous Nude fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Estée Lauder Sensuous Nude, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Sensuous Nude dupa Estée Lauder. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Sensuous Nude de Estée Lauder reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Agent Provocateur Agent Provocateur Christian Dior Dune Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Lacoste Lacoste Pour Femme Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Lancome La Vie Est Belle Chanel Chance Eau Fraiche Lancome Tresor Chanel Coco Noir Estée Lauder Modern Muse Giorgio Armani Emporio Armani Diamonds Christian Dior J`adore Paco Rabanne Black XS for Her Givenchy Hot Couture Thierry Mugler Angel Burberry My Burberry Thierry Mugler Womanity Molinard Nirmala Jessica Simpson Fancy