Designeri » D E » Floral Fructat « Grupuri

Bendelirious Etat Libre d`Orange unisex

Bendelirious Etat Libre d`Orange unisex

cirese
Bendelirious Etat Libre d`Orange unisex Imagini Bendelirious Etat Libre d`Orange unisex Imagini Bendelirious Etat Libre d`Orange unisex Imagini

Bendelirious de Etat Libre d`Orange este un parfum Floral Fructat unisex. Bendelirious a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Antoine Lie. Notele de varf sunt grapefruit, sampanie, cirese si note dulci; notele de mijloc sunt radacina de stanjenel, frunza de violeta si stanjenel; Notele de baza sunt vetiver, mosc, boabe de tonka si pielarie.

grapefruit sampanie cirese note dulci

radacina de stanjenel frunza de violeta stanjenel

vetiver mosc boabe de tonka pielarie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bendelirious by Etat Libre d`Orange.

Venezia 2011

Bendelirious Recenziile parfumurilor

Este un parfum destul de interesant, asa cum sunt majoritatea parfumurilor acestei case. Este o cireasa afumata si destul de lemnoasa, carnoasa, completata de iris si pielarie fina, si indulcita cu tonka. Parfumul poate parea "greu" pentru unele persoane, este creat ca stil ca si Venezia de la Laura Biagiotti, dar mirosul difera. Are si un iz efervescent-acrisor de la sampanie si izul pudrat usor dela iris. Este deci un pudrat-dulceag, dupa nasul meu. Nu este insa o bomba, deoarece are siaj moderat-redus, iar persistenta este moderata. Evaluare: 8/10

timi79
timi79

O femeie frumoasa, dar peste care a cam trecut timpul-asa mi se pare acest parfum. Puternic, dar destul de confuz: vrea sa fie frumoasa, dar totusi iese la iveala un component-nu-mi dau seama , care o fi-care nu-l lasa. Un plus pentru parfum, ca nu te plictisesti de le, in fiecare anotimp iti arata o alta fata.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Etat Libre d`Orange Bendelirious fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Etat Libre d`Orange Bendelirious, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bendelirious dupa Etat Libre d`Orange. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bendelirious de Etat Libre d`Orange reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Puma Woman Donna Karan DKNY Women Summer Montana Parfum d`Elle 2 Love Passport A Bloom Cathy Guetta Pink Power Eau Jeune Eau Jeune Bellissima Breil Milano My Breil Franck Olivier Passion Franck Olivier Blue Ulric de Varens Lily Prune Love La Bouquetiere La Creatrice Yves Rocher Folies de Saisons L'Eau A la Bouche en Ete