Designeri » D E » Oriental Floral « Grupuri

Bijou Romantique Etat Libre d`Orange de dama

Bijou Romantique Etat Libre d`Orange de dama

Bijou Romantique Etat Libre d`Orange de dama Imagini

Bijou Romantique de Etat Libre d`Orange este un parfum Oriental Floral de dama. Bijou Romantique a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Mathilde Bijaoui. Notele de varf sunt ylang-ylang, bergamot, lamaie si piper roz; notele de mijloc sunt stanjenel, nuca de cocos si salvie; Notele de baza sunt vetiver, rasina benzoica si vanilie.

ylang-ylang bergamot lamaie piper roz

stanjenel nuca de cocos salvie

vetiver rasina benzoica vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bijou Romantique by Etat Libre d`Orange.

Shalimar
Aimez - Moi
Ambra Nobile

Bijou Romantique Recenziile parfumurilor

L-am testat din nou, pe căldura. Cred că acum îsi dezvoltă cel mai bine aroma: e pudrat de la iris, vanilat exact cât trebuie,fără să dea greturi, iar persistenta depăseste 4 ore. Nu simt nicio asemănare cu Shalimar, dar tot imi place foarte mult!

Acest parfum este comparat de multa lume cu Shalimar, iar eu consider ca este pe buna dreptate! Si acesta este un oriental-lemnos usor pudrat si indulcit cu ceva vanilie, numai ca aici lipseste pielaria. Parfumul este lemnos-rasinos si foarte bine blendat, rezultand un miros balsamic, omogen, stilat. Simt si stropul de lamaie care asigura aici doza de aer si il face si mai savuros.
Este un parfum elegant, genul "smart", si imi pare foarte calitativ, chiar daca are siaj doar moderat-redus. Persistenta lui este buna. Evaluare: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Etat Libre d`Orange Bijou Romantique fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Etat Libre d`Orange Bijou Romantique, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bijou Romantique dupa Etat Libre d`Orange. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bijou Romantique de Etat Libre d`Orange reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Cartier Must de Cartier Caron Aimez - Moi Juliette Has A Gun Lady Vengeance Guerlain Shalimar Guerlain L'Heure Bleue Cartier Baiser Vole Etat Libre d`Orange Divin`Enfant Prada Infusion d'Iris Calvin Klein Obsession Cartier Must de Cartier Gold Frederic Malle Portrait of a Lady Sospiro Perfumes Erba Pura Tom Ford Noir de Noir Hermes L’Ambre des Merveilles Tom Ford Sahara Noir Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum By Kilian Back to Black Serge Lutens Ambre Sultan Keiko Mecheri Attar de Roses Guerlain Shalimar Parfum Initial