Designeri » D E » Oriental Floral « Grupuri

Bijou Romantique Etat Libre d`Orange de dama

Bijou Romantique Etat Libre d`Orange de dama

Bijou Romantique Etat Libre d`Orange de dama Imagini

Bijou Romantique de Etat Libre d`Orange este un parfum Oriental Floral de dama. Bijou Romantique a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Mathilde Bijaoui. Notele de varf sunt ylang-ylang, bergamot, lamaie si piper roz; notele de mijloc sunt stanjenel, nuca de cocos si salvie; Notele de baza sunt vetiver, rasina benzoica si vanilie.

ylang-ylang bergamot lamaie piper roz

stanjenel nuca de cocos salvie

vetiver rasina benzoica vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bijou Romantique by Etat Libre d`Orange.

Shalimar
Ambra Nobile

Bijou Romantique Recenziile parfumurilor

L-am testat din nou, pe căldura. Cred că acum îsi dezvoltă cel mai bine aroma: e pudrat de la iris, vanilat exact cât trebuie,fără să dea greturi, iar persistenta depăseste 4 ore. Nu simt nicio asemănare cu Shalimar, dar tot imi place foarte mult!

Acest parfum este comparat de multa lume cu Shalimar, iar eu consider ca este pe buna dreptate! Si acesta este un oriental-lemnos usor pudrat si indulcit cu ceva vanilie, numai ca aici lipseste pielaria. Parfumul este lemnos-rasinos si foarte bine blendat, rezultand un miros balsamic, omogen, stilat. Simt si stropul de lamaie care asigura aici doza de aer si il face si mai savuros.
Este un parfum elegant, genul "smart", si imi pare foarte calitativ, chiar daca are siaj doar moderat-redus. Persistenta lui este buna. Evaluare: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Etat Libre d`Orange Bijou Romantique fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Etat Libre d`Orange Bijou Romantique, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bijou Romantique dupa Etat Libre d`Orange. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bijou Romantique de Etat Libre d`Orange reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Caron Aimez - Moi Cartier Must de Cartier Frederic Malle Portrait of a Lady Cartier Baiser Vole Hermes L’Ambre des Merveilles Etat Libre d`Orange Divin`Enfant Cartier Must de Cartier Gold By Kilian Back to Black The Different Company Sublime Balkiss Annick Goutal Nuit Etoilee Eau de Parfum Tom Ford Noir de Noir Prada Infusion d'Iris Chanel Chanel N°5 Panouge Isabey Gardenia Keiko Mecheri Attar de Roses Juliette Has A Gun Lady Vengeance Amouage Honour Woman Guerlain Shalimar Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Chanel Chanel N°5 Eau Premiere