Designeri » D E » « Grupuri

Divin`Enfant Etat Libre d`Orange unisex

Divin`Enfant Etat Libre d`Orange unisex

tabac
Divin`Enfant Etat Libre d`Orange unisex Imagini Divin`Enfant Etat Libre d`Orange unisex Imagini

Divin`Enfant de Etat Libre d`Orange este un parfum unisex. Divin`Enfant a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Antoine Lie. Parfumul prezinta mosc, floare de portocal african, ambra, tutun, trandafir, cafea, pielarie, marshmallow si boabe de tonka.

mosc floare de portocal african ambra tutun trandafir cafea pielarie marshmallow boabe de tonka

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Divin`Enfant by Etat Libre d`Orange.

Divin`Enfant Recenziile parfumurilor

Este un parfum care m-a dat pe spate... nu-mi vine sa cred ca nu l-am descoperit pana acum...un gurmand nu prea dulce, in care combinatia de floare de portocal cu pielarie, marsmallow si tutun, da un miros usor dirty, dar foarte, foarte, foarte atragator! Amestecul creat devine una cu pielea, capata un caracter personal, cum am mai vazut si la alte parfumuri.
Nu stiu cum sa-l descriu mai bine, efectiv imi miros incheietura intr-una si sunt total addicted!
Siaj moderat-redus, persistenta moderat-buna. Evaluare: 8/10 (doar atat din cauza siajului...)

nelly_rose
nelly_rose

Un parfum gurmand, original dar purtabil, foarte intens si destul de dulce.
Miroase in principal a marshmallow din floare de portocal afumat in...fum de tigara!! Dar nu miroase a tigara proaspat aprinsa ci ca si cum ar fi stat in fum de tigara. Uite c-am vazut-o si pe asta! De aroma de tutun mai dadusem pana acum dar de tigara, nu.
Nu e un parfum neplacut dar perceptia mea subiectiva e ca fumul de tigara nu ii aduce vreun plus de mister sau de profunzime insa, nici nu-i dauneaza. Doar insoteste aroma gurmanda, simtindu-se mult mai intens in primele 2 ore ca apoi, sa se estompeze aproape de tot.
Este un parfum destul de intens cu siaj si persistenta bune si de aceea, parca e mult prea dulce si devine indigest.
Celor sedusi de aroma gurmanda delicioasa de marshamallow din flori de portocal le sugerez sa testeze si Reminiscence Guimauve (Mi Fa) si Reminiscence Dragee. Seamana destul de mult cu acesta dar sunt mai complexe si mai delicioase si, ca mai toate parfumurile Reminiscence, au ceva mai mult aer si sunt mai usor de purtat.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Etat Libre d`Orange Divin`Enfant fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Etat Libre d`Orange Divin`Enfant, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Divin`Enfant dupa Etat Libre d`Orange. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Divin`Enfant de Etat Libre d`Orange reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Cartier Must de Cartier Cartier Baiser Vole The Different Company Sublime Balkiss By Kilian Back to Black Juliette Has A Gun Lady Vengeance Serge Lutens Ambre Sultan Etat Libre d`Orange Bijou Romantique Hermes Elixir des Merveilles Prada Infusion d'Iris Guerlain Shalimar Parfum Initial Hermes L’Ambre des Merveilles Christian Dior Dune Diptyque Philosykos Guerlain Insolence Lolita Lempicka Lolita Lempicka Frederic Malle Portrait of a Lady Annick Goutal Nuit Etoilee Eau de Parfum Frederic Malle Musc Ravageur Pierre Balmain Ambre Gris Agent Provocateur Agent Provocateur