Designeri » D E » Lemnos Floral Mosc « Grupuri

Jasmin et Cigarette Etat Libre d`Orange de dama

Jasmin et Cigarette Etat Libre d`Orange de dama

tabac
Jasmin et Cigarette Etat Libre d`Orange de dama Imagini Jasmin et Cigarette Etat Libre d`Orange de dama Imagini

Jasmin et Cigarette de Etat Libre d`Orange este un parfum Lemnos Floral Mosc de dama. Jasmin et Cigarette a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Antoine Maisondieu. Parfumul prezinta caisa, boabe de tonka, mosc, iasomie, cedru, tutun, fan, ambra si chimion.

caisa boabe de tonka mosc iasomie cedru tutun fan ambra chimion

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Jasmin et Cigarette by Etat Libre d`Orange.

Jasmin et Cigarette Recenziile parfumurilor

Dupa parerea mea acest parfum trebuia sa se numeasca ”Caise si tigarete” nu ”Iasomie si tigarete”, pentru ca pe pielea mea dimt cel mai intens mirosul delicios de caisa coapta, dulce, iar in plan secund simt un miros usor de tutun fin, de buna calitate! Imi pare un experiment olfactiv reusit, inedit si interesant, chiar daca persistenta si siajul sunt moderate. Nota mea: 6/10

Mirunacatowl

Oh, Color, habar n-ai cat te invidiez, ca nasul tau fin percepe atatea nuante in parfumul asta! Dar imi dai speranta ca macar altii le resimt cand il port!

Mirunacatowl

E ultima mea descoperire, pe care i-o datorez in intregime unei prietene de pe Fragrantica.com. Miroase mai mult a tutun ars decat a iasomie, recunosc, dar mi se potriveste de minune, eu fumand tigari de foi! Deci, amesteca iasomia cu fum de tigara gros si iese Etat Libre D'Orange de mai sus!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Etat Libre d`Orange Jasmin et Cigarette fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Etat Libre d`Orange Jasmin et Cigarette, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Jasmin et Cigarette dupa Etat Libre d`Orange. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Jasmin et Cigarette de Etat Libre d`Orange reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Juliette Has A Gun Citizen Queen Molinard Habanita Chanel Chanel No 5 Eau de Toilette Chanel Chanel No 19 Poudre Robert Piguet Fracas Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue Chanel Chance Eau de Toilette Hermes Elixir des Merveilles Viktor&Rolf Flowerbomb Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain Chamade Nina Ricci L'Air du Temps Thierry Mugler Womanity M. Micallef Patchouli Chanel Allure Sensuelle Carla Fracci Giselle Chanel Chanel N°5 L`Artisan Parfumeur Jour de Fete Iceberg The Iceberg Fragrance Versace Blonde