Designeri » D E » Floral « Grupuri

Putain des Palaces Etat Libre d`Orange de dama

Putain des Palaces Etat Libre d`Orange de dama

Putain des Palaces Etat Libre d`Orange de dama Imagini Putain des Palaces Etat Libre d`Orange de dama Imagini

Putain des Palaces de Etat Libre d`Orange este un parfum Floral de dama. Putain des Palaces a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Nathalie Feisthauer. Parfumul prezinta pielarie, ghimbir, ambra, mandarina, violeta, lacramioare, trandafir, note pudrate si mosc.

pielarie ghimbir ambra mandarina violeta lacramioare trandafir note pudrate mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Putain des Palaces by Etat Libre d`Orange.

True Lust Rayon Violet De Ses Yeux

Putain des Palaces Recenziile parfumurilor

sigrid
sigrid

Un parfum de stare in care mai putin ma intereseaza notele, ci senzatia finala .
Parfum curbat, pentru femei sinuoase ca un circuit de Formula 1.
Ademenitor . Curat murdar ! Gen ochii lui in decolteul meu sau, pentru egalitate de sanse, ochii mei pe …jeansii lui. Iar geaca lui e din piele intoarsa si pana-n talie. Asa-mi explic nota de pielarie. Totul e pe fuga, in pauza de masa. Calorii arse, nu depuse. Florile si romantismul n-au ce cauta aici, trandafirul poate sa-l pastreze pt iubita oficiala iar margaritarul pentru maica-sa. Eu simt doar mosc si pudra.
In cap la mine scenariul e asa : directorul de creatie de la Etat Libre d’Orange , intr-o intalnire privata cu parfumiera Nathalie Feisthauer i-a cerut acesteia direct:
- Talk to me dirty !
- Ok. Putain des palaces!

nelly_rose
nelly_rose

Un parfum foarte placut, misterios si delicios in acelasi timp. In primele momente se simte o dulceata ca de cirese invaluita in note de piele. In timp aroma de cireasa se diminueaza mult si se simt vanilia si notele de piele usor murdare dar nu numai.
Imi aduce aminte de A lab on fire - What we do in Paris is secret pentru nota de cirese si de Shalimar pentru notele de piele. Le-am si testat suprapuse si combinatia aduce cu el dar Putain des palaces e mai frumos, bineinteles.
Pe pielea mea are o persistenta foarte indelungata. Si dupa 12 ore se simte destul de puternic daca imi bag nasul in piele. Defectul lui major este siajul, care este foarte slab dar probabil asta au si dorit, sa fie perceptibil doar in intimitate.
Se pare ca are performante tehnice diferite pe pielea fiecaruia asa ca trebuie testat pe piele si ferice de cea pe care va fi mai intens pentru ca este un parfum foarte placut.

Un parfum ca o poveste, dar nu de adormit copiii. Cu o pensula inmuiata in cerneala neagra caligrafiaza poeme pe corpul gol al iubitei. In incapere arde tamaie si totul e cufundat in mister, tacere si complicitate. Miroase a taina, a iatac in care daca arunci o privire indiscreta vezi doar o parte din lumea ei, ce vrea ea sa vezi ca sa te amagesti cu gandul ca o cunosti. Matasuri, neglijee-uri, margele si port-tigarete. Pudre, rujuri, parfumuri, multe ingramadite pe o masuta. Asta e suprafata, dincolo de superficialitate e o alta lume necunoscuta, poate doar pe alocuri ghicita.

Debut floral cu violete solitare si umbroase ce dispar apoi lasand o adiere pudrata ca amintire. Se contureaza un miros de pielarie fina si moale pe un fundal oriental de tamaie, iar trandafirul e un bobocel ce se iteste mai tarziu in amalgamul rafinat. E cea mai sexy interpretare de miros de make-up dar nu dureaza. E o prezenta scurta insa lasa urme in suflet. Totusi, la o apropiere fizica mai mare se simte in continuare…Exemplar lucrat, te face sa-ti pierzi mintile. Ma si gandesc la bietul barbat care intalneste o femeie atractiva data cu el. Si mi-as dori sa-i vad fata cand aude numele parfumului : )))). Genial!

Adelinasworld
Adelinasworld

Am avut norocul sa testez in ultima vreme numai parfumuri frumoase. Putain des Palaces nu face exceptie. Avand listate note de violeta si trandafir, ma asteptam sa imi placa, inca dinainte sa il miros. Eram intrigata de nota de pielarie reprezentata aici.
Parfumul incepe usooor acrisor, probabil din cauza mandarinelor si a ghimbirului. In foarte scurt timp apare violeta, gratioasa, proaspata, si delicata. E o antiteza intre delicatele flori si pielarie, iata de ce amestecul final e inocent si senzual in acelasi timp. Violeta si trandafirul fac parfumul dulce si pudrat, iar pielaria ii da o nota usor "murdara" ( in sensul bun ). Mie chiar imi place!

Este un parfum pudrat-dulce, destul de delicios, unde ghimbirul, ambra si pielaria joaca rolurile principale. Parfumul este cam dulce pentru gustul meu, insa este interesant ca experienta olfactiva. Simt si un iz de trandafir, dar, saracul de el este destul de sugrumat de nota de ghimbir, care il transforma in dulceata de trandafiri cu extra-zahar! Este pentru amatorii de parfumuri foarte dulci.
Nota mea: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Etat Libre d`Orange Putain des Palaces fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Etat Libre d`Orange Putain des Palaces, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Putain des Palaces dupa Etat Libre d`Orange. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Putain des Palaces de Etat Libre d`Orange reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lorenzo Villoresi Teint de Neige Juliette Has A Gun Lady Vengeance Guerlain Shalimar Parfum Initial Frederic Malle Musc Ravageur Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Robert Piguet Fracas Amouage Memoir Woman Tom Ford Noir de Noir Guerlain L'Instant de Guerlain Frederic Malle Carnal Flower Guerlain Insolence Cartier Baiser Vole Montale Chocolate Greedy Bottega Veneta Bottega Veneta Christian Dior Dune Chanel Allure Sensuelle Guerlain L'Heure Bleue Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain Insolence Eau de Parfum