Designeri » D E » Oriental Floral « Grupuri

Rossy de Palma Eau de Protection Etat Libre d`Orange de dama

Rossy de Palma Eau de Protection Etat Libre d`Orange de dama

Rossy de Palma Eau de Protection Etat Libre d`Orange de dama Imagini Rossy de Palma Eau de Protection Etat Libre d`Orange de dama Imagini

Rossy de Palma Eau de Protection de Etat Libre d`Orange este un parfum Oriental Floral de dama. Rossy de Palma Eau de Protection a fost lansat in 2009. Rossy de Palma Eau de Protection a fost creat de Antoine Lie si Antoine Maisondieu. Notele de varf sunt ghimbir, bergamot si piper; notele de mijloc sunt iasomie, muscata si trabdafir bulgaresc; Notele de baza sunt paciuli, rasina benzoica, tamaie si cacao.

ghimbir bergamot piper

iasomie muscata trabdafir bulgaresc

paciuli rasina benzoica tamaie cacao

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rossy de Palma Eau de Protection by Etat Libre d`Orange.

Hippie Rose

Rossy de Palma Eau de Protection Recenziile parfumurilor

Imi plac mult trandafirii in parfumuri, oricum ar fi ei redati si nici acest parfum nu face exceptie! Asa cum ne obisnueste aceasta casa de parfumuri, si acesta de fata este un parfum ciudat, inventiv, dar foarte interesant din punctul meu de vedere. Este un trandafir citrat si cu mult paciuli, destul de rece, cu un miros secundar destul de metalic si acrisor, dar care da foarte bine cu trandafirul. Este de asemenea si destul de dulce, dar bergamotul acrisor-amarui pastreaza lucrurile echilibrate. Este deci un floral citric si usor mentholat, cu un trandafir extrem de salbatic, pe care mi-l doresc in garderoba! Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 9/10

Rossy de Palma Eau de Protection by Etat Libre d`Orange 5.00 out of 5 based on 5 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Etat Libre d`Orange Rossy de Palma Eau de Protection fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Etat Libre d`Orange Rossy de Palma Eau de Protection, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rossy de Palma Eau de Protection dupa Etat Libre d`Orange. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rossy de Palma Eau de Protection de Etat Libre d`Orange reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Bois 1920 Relativamente Rosso Juliette Has A Gun Lady Vengeance Christian Dior Dune Tom Ford Sahara Noir The Different Company Sublime Balkiss Christian Dior Miss Dior Le Parfum Thierry Mugler Womanity Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Robert Piguet Visa 2007 John Galliano John Galliano Miller Harris Figue Amere L`Artisan Parfumeur Premier Figuier Extreme L`Artisan Parfumeur Rappelle-Toi Annick Goutal Ambre Fétiche Annick Goutal Mon Parfum Cheri, par Camille Annick Goutal Eau De Charlotte Annick Goutal Ninfeo Mio Etat Libre d`Orange Putain des Palaces Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Serge Lutens Gris Clair