Designeri » D E » « Grupuri

Vraie Blonde Etat Libre d`Orange de dama

Vraie Blonde Etat Libre d`Orange de dama

aldehide
Vraie Blonde Etat Libre d`Orange de dama Imagini Vraie Blonde Etat Libre d`Orange de dama Imagini

Vraie Blonde de Etat Libre d`Orange este un parfum de dama. Vraie Blonde a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Antoine Maisondieu. Parfumul prezinta aldehide, piper alb, paciuli, piersica, trandafir, piele intoarsa, smirna, sampanie, coniac si grapefruit.

aldehide piper alb paciuli piersica trandafir piele intoarsa smirna sampanie coniac grapefruit

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vraie Blonde by Etat Libre d`Orange.

Vraie Blonde Recenziile parfumurilor

Marisi
Marisi

Vraie blonde este un gurmand dulce, incepe cu o aroma de sorbet de piersici, piersici cred sau orice alt sorbet pe care il savuram cu drag in copilarie. Si nu doar atat, dulceata este evidentiata de o portie de ciocolata, si un miros de liquor, sau chiar poate fi liquor de ciocolata. :)
Aldehidele nu exista, sau daca sunt inseamna ca sunt atat de bine camuflate de notele gurmande incat eu chiar nu le simt, ci doar efectul efervescent alcoolic dat de sampanie, sau in cazul meu de liquorul de ciocolata!
Parfumul este dulce, gurmand si ciocolatos, usor fructat si efervescent!
Merge perfect cu vremea rece si sigur va creea o aura sexy si jucausa in jurul tau!!!
Siaj bun, persistenta buna, miros unic si extravagant! :)

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Etat Libre d`Orange Vraie Blonde fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Etat Libre d`Orange Vraie Blonde, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vraie Blonde dupa Etat Libre d`Orange. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vraie Blonde de Etat Libre d`Orange reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup
Rosario Flores Siento Rosario Flores Almas Slava Zaitsev Autenthic Maroussia Danijela Martinovic La-La Profumi del Forte Forte + Forte Agustin Davila Hub M. Asam Men LR Desperate Housewives Lynette Bond No 9 West Broadway Demeter Fragrance Bubble Gum Parfumerie Generale PG24 Papyrus de Ciane Jean Paul Gaultier Ma Dame Eau Fraiche Summer 2010