Designeri » D E » Floral « Grupuri

Dianthus Etro de dama

Dianthus Etro de dama

Dianthus Etro de dama Imagini Dianthus Etro de dama Imagini Dianthus Etro de dama Imagini Dianthus Etro de dama Imagini

Dianthus de Etro este un parfum Floral de dama. Dianthus a fost lansat in 2006. Notele de varf sunt portocala, lamaie, muscata de Bourbon si trandafir; notele de mijloc sunt garoafa, ghimbir, piper roz si cuisoare; Notele de baza sunt mosc, cedru de Atlas si vanilie.

portocala lamaie muscata de Bourbon trandafir

garoafa ghimbir piper roz cuisoare

mosc cedru de Atlas vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dianthus by Etro.

Dianthus Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Ei bine, mi e acest parfum imi miroase a...garofite! Garoafa de gradina este diferita mult de cea cu care merg femeile la priveghi. Pe aceea nu o sufar!
Aceste garofite sunt in buchet mare, mare de tot, scaldat in roua diminetii.Roua o asociez cu notele usor piperate, dar care il fac in mod deosebit un parfum reusit. Este un floral...as spune chiar soliflor, ceea ce nu ma deranjeaza deloc. Imi imaginez acel lila non-violent pe care il au garofitele, acea culoare blanda si inofensiva. Nu doar ca imi place, dar cred ca se situeaza mult peste creatii excusiviste sau de nisa la 10 milioane flaconul. Este varatic, feminin si foarte realist.
Purtatoarea: il gasesc ultrafeminin si potrivit femeilor care prefera tinutele lejere, rochitele inflorate si sandale joase.
Locatia: eu l-as purta oriunde, atat indoor cat si outdoor.

Oh! parfumul acesta miroase pe pielea mea a fructe intrate in putrefactie... :(( PH-ul asta...
Nota de garoafa este evidenta, insa nu este o garoafa care sa imi placa, este parca prea uscata, prea piperata... Ma mir ca nu imi place parfumul asta, ca sunt destule de la Etro care imi plac! Dupa un timp , mirosul de putred dispare, ramane garoafa, insa parfumul nu se apropie de sufletul meu... Siaj moderat, persistenta moderata. Nota mea: 4/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Etro Dianthus fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Etro Dianthus, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dianthus dupa Etro. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dianthus de Etro reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Halloween Halloween 2005 Clean Clean Shower Fresh Mary Kay Elige Pupa Very Flower Orchidea Jardin de France Rose Prescriptives Flirt Morgane le Fay Pink Parfumerie Generale Private Collection Psychotrope CnR Create Taurus Givenchy Eaudemoiselle de Givenchy Skeem Sweet Pea and Vanilla Novaya Zarya Gvozdika