Designeri » D E » Lemnos Aromatic « Grupuri

Magot Etro unisex

Magot Etro unisex

Vreau: 1

Magot Etro unisex Imagini Magot Etro unisex Imagini Magot Etro unisex Imagini Magot Etro unisex Imagini

Magot de Etro este un parfum Lemnos Aromatic unisex. Magot a fost lansat in 1989. Notele de varf sunt bergamot, lamaie, stanjenel si trandafir; notele de mijloc sunt lavanda si cuisoare; Notele de baza sunt paciuli, cedru, vanilie si mosc.

bergamot lamaie stanjenel trandafir

lavanda cuisoare

paciuli cedru vanilie mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Magot by Etro.

Magot Recenziile parfumurilor

ancaan
ancaan

Ma declar fascinata si iremediabil indragostita de acest parfum! Nu este unul complex, nici opulent. Dimpotriva, este destul de simplu, liniar si usor de purtat. Dar are acel ceva care ma atrage precum un magnet. Are un miros foarte calmant, primitor si cald. Imaginati-va o baie relaxanta intr-o cada plina cu spuma si multe lumanari parfumate in jur. Aromaterapie intr-o sticla! Pe pielea mea, levantica se dezvolta cel mai bine, fiind destul de proeminenta. Apare si irisul, dandu-i o nota pudrata. Cuisoarele si patchouli nu coplesec compozitia, ci o fac suficient de aromata si picanta. Mai simt si un strop de vanilie, parca si putin mosc.
Este pe primul loc pe lista viitoarelor achizitii, dar fiindca nu sta prea bine la capitolul persistenta, va trebui sa achizitionez si crema de corp.

Este un parfum cu o floare amestecata cu cuisoare, nu prea imi dau seama ce floare, pare mai degraba trandafir decat iasomie sau lavanda. Este foarte interesant, parca mai mult feminin decat unisex, insa nu prea are siaj, ceea ce-mi displace. Mai simt si un strop de paciuli, iar combinatia aceasta finala seamana foarte bine cu o crema de ras ce o folosea taica-miu pe vremuri... nici cu longevitatea nu sta prea bine, asa ca... nu stiu de ce mi l-as dori cu ardoare! Nota mea: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Etro Magot fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Etro Magot, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Magot dupa Etro. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Magot de Etro reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Maison Francis Kurkdjian Absolue Pour le Matin Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Frederic Malle Dans Tes Bras Lorenzo Villoresi Teint de Neige Frederic Malle Musc Ravageur Robert Piguet Visa 2007 Hermes 24 Faubourg Robert Piguet Fracas Bois 1920 Come L'Amore Keiko Mecheri Cuir Fauve Bois 1920 Vento nel Vento Linari Acqua Santa Carthusia Corallium Reminiscence Tonka Profumum Roma Fiori d'Ambra Parfum d`Empire 3 Fleurs Nasomatto Narcotic Venus Boadicea the Victorious Intense Profumum Roma Alba D`Orsay Tilleul