Designeri » D E » Lemnos Aromatic « Grupuri

Messe de Minuit Etro unisex

Messe de Minuit Etro unisex

scortisoara
Messe de Minuit Etro unisex Imagini Messe de Minuit Etro unisex Imagini Messe de Minuit Etro unisex Imagini Messe de Minuit Etro unisex Imagini Messe de Minuit Etro unisex Imagini

Messe de Minuit de Etro este un parfum Lemnos Aromatic unisex. Messe de Minuit a fost lansat in 1994. Notele de varf sunt bergamot, lamaie si portocala; notele de mijloc sunt smirna, scortisoara, petit grain, lamaie si paciuli; Notele de baza sunt mosc, smirna, labdanum si tamaie.

bergamot lamaie portocala

smirna scortisoara petit grain lamaie paciuli

mosc smirna labdanum tamaie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Messe de Minuit by Etro.

Messe de Minuit Recenziile parfumurilor

Un parfum frumos, cu smirna, scortisoata si paciuli, care impreuna creaza un miros lemnos-aromatic si usor gurmand. Si mie imi pare ca reda foarte bine o atmosfera bisericeasca ortodoxa, de aceea atunci cand port acest parfum, am o stare meditativa, relaxanta. Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 8/10

L-am aplicat dintr-o fiola, deci e posibil sa nu fi reusit sa "prind" notele de varf. Primul lucru pe care l-am perceput intens a fost smirna. Foarte frumoasa. A urmat-o scortisoara (mi-a fulgerat putin in minte "Opium", dar nu-i deloc acelasi lucru). Vine si un paciuli superb, fara asperitati, care face tot amestecul cremos si care nici nu simt cand migreaza spre mosc.
Parfumul acesta imi aduce oarecum aminte de o "slujba la miezul noptii", dar este una cu acorduri de muzica gregoriana, ample si patrunzatoare, cu valuri fine de tamaie radiind din glugile sumbre ale calugarilor. Poate cel mai potrivit nume al unui parfum, din cate am mirosit pana acum.
Nimic sumbru, nimic apasator, doar un cor perfect acordat de note care ma infioara si ma linistesc deopotriva.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Etro Messe de Minuit fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Etro Messe de Minuit, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Messe de Minuit dupa Etro. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Messe de Minuit de Etro reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Thierry Mugler Alien Essence Absolue Juliette Has A Gun Lady Vengeance Lacoste Lacoste Pour Femme Christian Dior Dune Bottega Veneta Bottega Veneta Frederic Malle Portrait of a Lady By Kilian Liaisons Dangereuses Carner Barcelona Tardes MDCI Parfums Cuir Garamante Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar Xerjoff More Than Words Giorgio Armani Emporio Armani Lei Serge Lutens Nuit de Cellophane Fragonard Grain de Soleil Frederic Malle Iris Poudre Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Tom Ford Noir de Noir Lorenzo Villoresi Teint de Neige Cartier Baiser Vole