Designeri » D E » Oriental Lemnos « Grupuri

Patchouly Etro unisex

Patchouly Etro unisex

Patchouly Etro unisex Imagini Patchouly Etro unisex Imagini Patchouly Etro unisex Imagini Patchouly Etro unisex Imagini Patchouly Etro unisex Imagini Patchouly Etro unisex Imagini

Patchouly de Etro este un parfum Oriental Lemnos unisex. Patchouly a fost lansat in 1989. Notele de varf sunt portocala, pelin si bergamot; notele de mijloc sunt lemn de santal, trandafir si muscata; Notele de baza sunt chiparos, ambra, paciuli, vanilie, menta si mosc.

portocala pelin bergamot

lemn de santal trandafir muscata

chiparos ambra paciuli vanilie menta mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Patchouly by Etro.

Patchouly Recenziile parfumurilor

ala2006
ala2006

Am descoperit aici un paciuli pur, puternic, usor aspru, usor ascutit as zice si atat de dominant incat restul ingredientelor nu se mai simt aproape deloc. Seamana foarte tare cu esenta de paciuli pentru lampile aromatice. Si pentru ca imi place mirosul de paciuli, e de la sine inteles ca imi place si acest parfum.
Asa aspru si mai mult masculin, o sa fie ideal pentru vara.
Sunt sigura ca pe sotul meu ar mirosi superb dar nici eu nu ma las mai prejos.
Interesant si placut surprinzator este ca merge combinat cu alte parfumuri foarte bine.
Pe mine are siaj mediu si persistenta foarte buna.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Etro Patchouly fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Etro Patchouly, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Patchouly dupa Etro. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Patchouly de Etro reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

The Different Company Sublime Balkiss Robert Piguet Visa 2007 L`Artisan Parfumeur Rappelle-Toi Frederic Malle Musc Ravageur Molinard Patchouli Intense Tom Ford White Patchouli Christian Dior Dune Robert Piguet Calypso Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte Cartier Baiser Vole M. Micallef Les 4 Saisons: Hiver Miller Harris Figue Amere Mona di Orio Rose Etoile de Hollande L`Artisan Parfumeur Premier Figuier Extreme Etat Libre d`Orange Rossy de Palma Eau de Protection L`Artisan Parfumeur Timbuktu L`Artisan Parfumeur Premier Figuier Annick Goutal Mon Parfum Cheri, par Camille Aedes de Venustas Oeillet Bengale Bois 1920 Relativamente Rosso