Designeri » D E » Oriental Lemnos « Grupuri

Shaal Nur Etro de dama

Shaal Nur Etro de dama

Shaal Nur Etro de dama Imagini Shaal Nur Etro de dama Imagini Shaal Nur Etro de dama Imagini Shaal Nur Etro de dama Imagini Shaal Nur Etro de dama Imagini

Shaal Nur de Etro este un parfum Oriental Lemnos de dama. Shaal Nur a fost lansat in 1997. Notele de varf sunt lamaie, bergamot, grapefruit, lemn de trandafir brazilian, coriandru si mandarina; notele de mijloc sunt rozmarin, tarhon, trandafir, cimbru, Karo Karounde si petit grain; Notele de baza sunt tamaie, opoponax, cedru, vetiver, paciuli, mosc si nucsoara.

lamaie bergamot grapefruit lemn de trandafir brazilian coriandru mandarina

rozmarin tarhon trandafir cimbru Karo Karounde petit grain

tamaie opoponax cedru vetiver paciuli mosc nucsoara

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Shaal Nur by Etro.

Shaal Nur Recenziile parfumurilor

ala2006
ala2006

La inceput e prafos, foarte prafos. Dar in cateva minute apar citricele apoi condimentele. Se simte foarte bine cimbrul. Apoi parca se mai indulceste putin si aproape ca se iteste si trandafirul, care nu face fata si se ascunde repede. Spre final dispar si citricele si raman condimentele si partea lemnoasa, devenind usor amarui. Dar e placut.
N-am mai testat pana acum combinatia citrice-condimente verzi. Desi mirosul e un pic ciudat, as ptea sa-l port primavara fara probleme. Am senzatia ca s-ar aseza foarte bine pe un barbat.
Persistenta si siajul sunt slabe. Probabil ca pe caldura tine mai mult.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Etro Shaal Nur fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Etro Shaal Nur, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Shaal Nur dupa Etro. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Shaal Nur de Etro reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Lemnos
Guerlain Samsara Eau de Parfum Balenciaga Cristobal pour Homme Escada Escada Magnetism for Men Crabtree & Evelyn Sandalwood Tauer Perfumes 07 Vetiver Dance Sonia Rykiel Le Parfum Serge Lutens Bois et Fruits Nez a Nez Marron Chic Jovan Ginseng NRG DSH Perfumes Three Kings I Profumi di Firenze Ambra del Nepal Ramon Molvizar Black Cube