Designeri » D E » Floral Fructat « Grupuri

Vicolo Fiori Eau De Parfum Etro de dama

Vicolo Fiori Eau De Parfum Etro de dama

acvatic
Vicolo Fiori Eau De Parfum Etro de dama Imagini

Vicolo Fiori Eau De Parfum de Etro este un parfum Floral Fructat de dama. Vicolo Fiori Eau De Parfum a fost lansat in 2011. Nota de varf este mandarina; notele de mijloc sunt ylang-ylang, lotus, nufar, ciclama si maciese; Notele de baza sunt mosc, stanjenel, ambra si vanilie.

mandarina

ylang-ylang lotus nufar ciclama maciese

mosc stanjenel ambra vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vicolo Fiori Eau De Parfum by Etro.

I

Vicolo Fiori Eau De Parfum Recenziile parfumurilor

ancaan
ancaan

Eu sunt in dilema: notele listate aici nu sunt aceleasi ca pe site-ul oficial Etro.
Top notes:
bergamot, white pepper, jasmine
Middle notes:
Iris, rose, cardamom
Base notes:
amber, musk, cypress
Acum nu stiu ce anume percepe nasul meu: sa fie mandarine zemoase, nufar, lotus si cyclamen sau iasomie si trandafir, o bergamota subtila si amaruie, un praf de cardamom si putin mosc?
Dar pana la urma ce conteaza? Vicolo Fiori este un parfum superb, imi place foarte tare si mi-l doresc. Este proaspat, feminin, cochet si tandru. L-as purta in special primavara si vara, sau ori de cate ori vreau sa ma binedispun.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Etro Vicolo Fiori Eau De Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Etro Vicolo Fiori Eau De Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vicolo Fiori Eau De Parfum dupa Etro. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vicolo Fiori Eau De Parfum de Etro reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Ormonde Jayne Frangipani Amouage Memoir Woman Robert Piguet Rose Perfection Puredistance Opardu Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Robert Piguet Visa 2007 Lorenzo Villoresi Teint de Neige Isabey Isabey Gardenia Byredo Bal d'Afrique Isabey Isabey Fleur Nocturne Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Robert Piguet Alameda Serge Lutens Chergui Tom Ford Noir de Noir Frederic Malle Portrait of a Lady Divine L'Infante By Kilian Voulez-Vous Coucher Avec Moi Naomi Goodsir Cuir Velours Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Guerlain Jardins de Bagatelle