Designeri » D E » Oriental Floral « Grupuri

Reve d'Anthala Evody Parfums de dama

Reve d'Anthala Evody Parfums de dama

Reve d'Anthala de Evody Parfums este un parfum Oriental Floral de dama. Reve d'Anthala a fost lansat in 2008. Nota de varf este floarea tiare; notele de mijloc sunt iasomie si orhidee; Notele de baza sunt mosc, rasina benzoica si vanilie.

floarea tiare

iasomie orhidee

mosc rasina benzoica vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Reve d'Anthala by Evody Parfums.

Reve d'Anthala Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Acesta este într -adevăr un parfum pentru amatoarele genului. Nu știu dacă așa miroase floarea de tiare, caci nu o am în grădină momentan și nici nu-mi amintesc sa fi mirosit vreun absolut sau vreun ulei esențial sau orice cu aceasta floare (cu condiția de a fi doar aceasta în compoziție ) Însă, mirosul îmi amintește clar de alte creații care o au listată -Monoi Yves Rocher (acela fiind mai tuberozic ușor ) creații cu tenta cremos -exotica, cu un aer vag de loțiune de plaja și unt de cocos.
Eu nu mă număr printre cele care plac acest gen parfumistic. Din contra. Îmi da dureri de cap pentru ca este prea dens și dulce. Dar nu este un dulce gurmand. Sau măcar un dulce plurivalent. Este un dulce cremos cu o vaga tenta florala.
Parfumul este liniar. Atât de liniar încât 12 ore sau chiar mai mult nu se modifica deloc. Absolut deloc.
Este cât se poate de omogen și nu are niciun zvac niciun moment. Ca un copil cuminte și grăsuț care sta numai lipit fusta ta și care se face remarcat tocmai pentru asta :/
Nu îmi place deloc.
Siaj : se simte bine multe ceasuri...7.5-8 / 10
Longevitate : 10 / 10 De câte ori l-am încercat a rămas pe pielea mea peste 10 ore. (L-am încercat de vreo 4 ori)
Parfum : 5 /10
Ar fi mai drăguț ca și crema/ ulei de corp pentru plaja sau gel de dus.

Este un parfum exotic, cremos, cu o tiara destul de delicioasa si orhidee, plus o baza usor rasinoasa. Este bine facut, are ingrediente bune, as fi vrut calitati tehnice mai bune, ori aici siajul este moderat-redus, iar persistenta moderata. Poate vara se deschide mai bine pe piele. Evaluare: 7/10

O secunda. Atat a durat sa ma indragostesc de el. Din primul moment cand am aplicat pe piele Réve d`Anthala mi-a fost foarte limpede ca e exoticul perfect. Cucereste din capul locului si contrar altor parfumuri care te innebunesc in primele clipe ca mai apoi sa se fasaie intr-o chestie banala, acesta iti imbiba pielea cu arome desavarsite ora dupa ora, mentinandu-si la cote inalte puterea de seductie.

Uneste exact notele mult asteptate si cautate de mine intr-o singura compozitie: o floare tiare luxurianta, orhidee vanilata si rasini orientale in care se topeste cea mai cremoasa vanilie posibila. Fara cocos, ceea ce e un alt plus, fiindca in majoritatea parfumurilor paradiziace pe care le stiu acesta apare ca nota destul de evidenta, insa as fi preferat lipsa lui.

Réve d`Anthala este un parfum solar cu miros de insula idilica din Polinezia scaldata in flori si inconjurata de oceanul albastru. Puternic dar suav in acelasi timp, amestecul notelor fiind incredibil de fin si catifelat. Daca stau cu nasul lipit de incheietura imi aminteste de cum imi miroase pielea dupa ce stau mult la plaja, o piele bronzata, imbibata de ulei Monoii si briza marina. Foarte foarte captivanta si seducatoare compozitie, miroase atat de clar a concediu, a departare, a zile senine si calde incat ma relaxez imediat purtandu-l.

Ca idee seamana un pic cu Provmvm Roma Battito d`Ali in schimb in acela eu simt mai intens mirtul decat florile, dar ambele sunt compozitii dulci si de o finete rar intalnita. Réve d`Anthala chiar este Paradisul in sticla de parfum.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Evody Parfums Reve d'Anthala fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Evody Parfums Reve d'Anthala, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Reve d'Anthala dupa Evody Parfums. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Reve d'Anthala de Evody Parfums reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Ormonde Jayne Vanille d'Iris Xerjoff Lira Guerlain Apres l'Ondee Puredistance Opardu Montale Intense Tiare Boucheron Boucheron Frederic Malle En Passant Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Robert Piguet Alameda Salvatore Ferragamo Golden Acacia Penhaligon`s Violetta Hermes Hiris Guerlain Cruel Gardenia Isabey Isabey Gardenia Rance 1795 Josephine Isabey Isabey La Route d'Emeraude Estée Lauder Private Collection Amber Ylang Ylang Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia A Lab on Fire What We Do In Paris Is Secret