Designeri » F-H » Oriental Condimentat « Grupuri

Fendi Theorema Fendi de dama

scortisoara
Fendi Theorema Fendi de dama Videouri Fendi Theorema Fendi de dama Videouri
Fendi Theorema Fendi de dama Imagini

Fendi Theorema de Fendi este un parfum Oriental Condimentat de dama. Fendi Theorema a fost lansat in 1998. Creatorul acestui parfum este Christine Nagel. Notele de varf sunt nucsoara, floare de portocal, piper, iasomie, lamaie, lemn de trandafir brazilian, cardamom si maciese; notele de mijloc sunt garoafa, scortisoara, osmanthus, ylang-ylang, trandafir si condimente; Notele de baza sunt rasina benzoica de Siam, lemn de guaiac, lemn de santal, ambra si paciuli.

nucsoara floare de portocal piper iasomie lamaie lemn de trandafir brazilian cardamom maciese

garoafa scortisoara osmanthus ylang-ylang trandafir condimente

rasina benzoica de Siam lemn de guaiac lemn de santal ambra paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fendi Theorema by Fendi.

Theorema Esprit d`Ete

Fendi Theorema Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

mi-am amintit de el azi, purtând Oro de la Roberto Cavalli. şi mie mi-a plăcut enorm şi îmi lipseşte. mi-aş dori să-l mai pot testa, măcar o dată. l-am avut acum 10 ani şi cu toate că purtarea lui a coincis cu o perioadă dificilă pentru mine, parcă frumuseţea lui depăşeşte amintirile cărora l-aş asocia. îl reţin onctuos, opulent, dar graţios şi feminin. am citit undeva că Hermes Elixir Des Merveilles îi seamănă bine, dar l-am testat şi pot spune că nu, nu, nu. sticlele vintage costă mult, caut, încă, un bun înlocuitor (Oro îmi "aminteşte" doar de acesta, dar nu-l poate înlocui)

raluca maria
raluca maria

mi-a placut enorm... doar ca nu il mai gasesc in parfumerii. este posibil sa nu se mai faca?
este un parfum dar da spre opium de la ysl dar nu atat de permisiv. este ceva mai greu , mai agresiv

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Fendi Fendi Theorema fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Fendi Fendi Theorema, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fendi Theorema dupa Fendi. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fendi Theorema de Fendi reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dolce Vita Montale Sweet Oriental Dream Dolce&Gabbana D&G Nina Ricci Nina Calvin Klein Obsession Givenchy Amarige Hermes Elixir des Merveilles Gucci Gucci Rush Boucheron Trouble Fragonard Grain de Soleil Christian Dior Poison Tendre Viktor&Rolf Spicebomb Madonna Truth or Dare Christian Dior Dior Addict Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Guerlain My Insolence By Kilian Back to Black Givenchy Organza Xerjoff Lira Kenzo Kenzo Amour