Designeri » F-H » Oriental Floral « Grupuri

Palazzo Fendi de dama

Palazzo Fendi de dama

Palazzo Fendi de dama Videouri Palazzo Fendi de dama Videouri
Palazzo Fendi de dama Imagini Palazzo Fendi de dama Imagini Palazzo Fendi de dama Imagini Palazzo Fendi de dama Imagini Palazzo Fendi de dama Imagini

Palazzo de Fendi este un parfum Oriental Floral de dama. Palazzo a fost lansat in 2007. Palazzo a fost creat de Jean-Pierre Béthouart, Thierry Wasser si Annick Menardo. Notele de varf sunt bergamot, lamaie de Amalfi, mandarina si piper roz; notele de mijloc sunt iasomie, floare de portocal african si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, paciuli si lemn de guaiac.

bergamot lamaie de Amalfi mandarina piper roz

iasomie floare de portocal african trandafir

lemn de santal paciuli lemn de guaiac

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Palazzo by Fendi.

Palazzo Fendi Eau de Toilette

Palazzo Recenziile parfumurilor

A fost un parfum cu caracter optimist, ce mirosea a mandarine si floare de portocal, pe o baza de usor paciuli si lemn. Chiar nu imi dau seama de ce o fi fost discontinuat, ca nu miroase nici batranesc, si nici nu a fost un parfum rau... (nu o fi avut vanzari...) Are un miros destul de tineresc, ori mie numele imi sugera ceva greu si sticla (care era superba) la fel. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Fendi Palazzo fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Fendi Palazzo, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Palazzo dupa Fendi. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Palazzo de Fendi reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Viktor&Rolf Flowerbomb Ineke Evening Edged In Gold Yves Rocher Secret d`Essences Neroli Caron Aimez - Moi Diptyque Do Son By Kilian Liaisons Dangereuses Givenchy Ysatis Atelier Cologne Vanille Insensee Profumum Roma Battito d`Ali Keiko Mecheri Loukhoum Juliette Has A Gun Calamity J. Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum Christian Dior Poison Tendre Serge Lutens Datura Noir Montale Aoud Rose Petals Montblanc Présence d'une femme Juliette Has A Gun Lady Vengeance Lancome Miracle So Magic! Keiko Mecheri Datura Blanche Ramon Monegal Impossible Iris