Designeri » F-H » Oriental « Grupuri

Theorema Esprit d`Ete Fendi de dama

Theorema Esprit d`Ete Fendi de dama

Theorema Esprit d`Ete de Fendi este un parfum Oriental de dama. Theorema Esprit d`Ete a fost lansat in 1999. Notele de varf sunt mandarina, portocala si Pomelo; notele de mijloc sunt iasomie, osmanthus, condimente, scortisoara, piper roz si frisca; Notele de baza sunt ambra, abanos, lemn de santal, lemn de guaiac, mosc, vanilie si lichen.

mandarina portocala Pomelo

iasomie osmanthus condimente scortisoara piper roz frisca

ambra abanos lemn de santal lemn de guaiac mosc vanilie lichen

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Theorema Esprit d`Ete by Fendi.

Fendi Theorema

Theorema Esprit d`Ete Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

în sfârșit, simt nevoia să recenzez acest parfum pe care l-am purtat intermitent în ultimele luni, întrucât bănuiesc că spiritul verii pe care vrea să îl întrupeze ca flanker al superbului Theorema nu este o vorbă în vânt și îl păstrez pentru zilele însorite (asta nu înseamnă că nu m-am răsfățat cu un pic din aura lui solară acum, în plin ger de ianuarie). citric și ambrat, compus din note și combinații de note care pot să pară generice, Esprit d`Ete este unul dintre parfumurile liniare care îi conferă purtătoarei senzația confortului lucrurilor familiare bine făcute: dar e o familiaritate paradoxală, întrucât este foarte asemănător originalului și în termeni de unicitate și chiar are o formă de extravaganță candidă. deloc impresionant în materie de siaj, din păcate (și e o mare pierdere pentru toată lumea din jur care pur și simplu nu va putea mirosi această minune decât dacă te îmbrățișează), e longeviv pe piele și, repet, cred că zilele de vară îi vor evidenția potențialul în întregime.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Fendi Theorema Esprit d`Ete fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Fendi Theorema Esprit d`Ete, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Theorema Esprit d`Ete dupa Fendi. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Theorema Esprit d`Ete de Fendi reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental
Etat Libre d`Orange Noel au Balcon Givenchy Oblique Rewind Gai Mattiolo That's Amore! Lui Esteban Ambre Fragonard Cette Nuit La Confidentiel By Kilian Love by Kilian Demeter Fragrance HOTKISS Double Trouble Lorenzo Villoresi Dilmun Renee Amber Parfumerie Generale PG14 Iris Taizo Guerlain Tonka Imperiale LR LR Classics Singapore