Designeri » F-H » Floral Fructat « Grupuri

Bouquet de La Reine Floris de dama

Bouquet de La Reine Floris de dama

Bouquet de La Reine Floris de dama Imagini

Bouquet de La Reine de Floris este un parfum Floral Fructat de dama. Bouquet de La Reine a fost lansat in 2002. Notele de varf sunt bergamot, piersica, frunza de violeta si coacaze; notele de mijloc sunt iasomie, lacramioare, tuberoza, ylang-ylang si trandafir; Notele de baza sunt lichen, lemn de santal si vanilie.

bergamot piersica frunza de violeta coacaze

iasomie lacramioare tuberoza ylang-ylang trandafir

lichen lemn de santal vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bouquet de La Reine by Floris.

Incandessence

Bouquet de La Reine Recenziile parfumurilor

Parfumurile casei Floris, imi par bine facute, desi tot ce am testat pana acum de la ei este tineresc si floral-fructat, dar este un floral-fructat calitativ, nu ce gasim in peisajul mainstream. Acest parfum primavaratic si zemos, contine in prim-plan piersica, cmpletata de note verzi si flori delicate. Parfumul este destul de suculent, dar nu excesiv de dulce, are un aer adolescentin si foaaarte feminin. Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 7/10

nelly_rose
nelly_rose

Bouquet de la Reine este un parfum cu fructe si flori albe, as zice chiar ca are mai mult fructe decat flori desi cand l-am cumparat imi parea ca simt in prim plan niste tuberoze mititele si neroli. Dupa ce l-am purtat de cateva ori pot sa spun ca fructele traverseaza si domina parfumul de la un capat la altul, in special, coacazele negre.
O compozitie sofisticata, eleganta si vesela cu un aer clasic dar nu batranicios. Persistenta variaza mult in functie de temperatura ambientala. Pe caldura mare parca se evaporeaza in 2 ore, pe racoare se simte 6 ore si chiar mai mult. Siajul e moderat.

Parfumurile fructate au nesansa de a fi considerate dupa caz puerile sau plictisitoare, poate sintetice... parfumuri necomplicate care farmeca instant fiindca sunt dulci si aromate. Dar exista din fericire - desi trebuie sa le cauti destul de mult - si variante splendide, naturale, care imbina cu maiestrie dulceata fructelor cu note elegante de flori.

Bouquet de la Reine e orice numai un parfum de pustoaice nu. Desi zemos si fructat, emana maturitate si e din cale afara de aristocratic. As spune ca e un bol din cristal plin cu fructe, asezat pe o masa lunga de stejar acolo, in salonul principal al castelului. Peretii exteriori sunt inundati pana la primul etaj cu trandafiri albi si roz parfumati si aroma lor patrunde in incapere prin ferestrele larg deschise.

Mirosul are o efervescenta placuta care te surprinde imediat si te cucereste, dulceata piersicii fiind temperata de niste note verzi intense si revigorante, poate de la coditele de violete. Fructele de padure intervin printre notele principale si le innobileaza cu un plus de savoare. Parfumul pare un fructat proaspat cu accente verzi si mai putin florale decat m-as fi asteptat vazand atatea flori notate in piramida olfactiva.
Trandafirul este perceptibil dar are o prezenta delicata, doar cat sa contribuie cu o doza in plus de feminitate, iar muschiul de stejar subliniaza pe de alta parte caracterul verzui si limpede al amestecului.

Am senzatia ca parfumul asta ar putea produce fluturi in stomac atat celor care iubesc buchetele florale, cat si celor care vor un parfum fresh si de ce nu, oricui vrea sa incerce ceva deosebit :). Desi concentratie e EDT are o prezenta puternica si se mentine multumitor in caldura verii.

Bouquet de la Reine imbina forta cu gratia, un amestec irezistibil.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Floris Bouquet de La Reine fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Floris Bouquet de La Reine, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bouquet de La Reine dupa Floris. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bouquet de La Reine de Floris reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Cafe Parfums Cafe-Cafe Escada Sunset Heat Lancome Tresor Sparkling Annick Goutal Petite Cherie Estée Lauder Pure White Linen Summer Fun Salvador Dali Eau de RubyLips Prescriptives Calyx Revillon Eau de Turbulences Krizia Fiori di Krizia Love & Toast Dew Blossom Roccobarocco Tre Lulu Castagnette Lady Castagnette