Designeri » F-H » Floral Fructat « Grupuri

Fleur Floris de dama

Vreau: 1

acvatic
Fleur Floris de dama Imagini

Fleur de Floris este un parfum Floral Fructat de dama. Fleur a fost lansat in 2000. Notele de varf sunt bergamot, grapefruit, pepene, piersica si nufar; notele de mijloc sunt iasomie, lacramioare, trandafir, ylang-ylang si violeta; Notele de baza sunt lemn de santal si mosc.

bergamot grapefruit pepene piersica nufar

iasomie lacramioare trandafir ylang-ylang violeta

lemn de santal mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fleur by Floris.

Fleur Recenziile parfumurilor

manuelag

Sa mai adaug un mic edit...cred ca in timp se mai dezvolta niste laturi ascunse ale simtului olfactiv. Acest parfumel imi pare dragut in continuare, insa as adauga o nota nelistata, pe care tipul din parfumeria cu pricina zice ca aceasta casa o are drept statement, si anume samburele de nuca. Nu am incercat parfumelul si pur si simplu am zis ca asta este...insa ...il tot intrebam de ce simt ceva samburos in el. Ei bine ...samburele este crud. Acel sambure alb, de nuca tanara , ca sa zic asa. Acum, pe langa florile din el, gasesc ca aceasta nota il commpleteaza perfect!

manuelag

Un parfum de matasuri fine, acvatic, exact asa cum miros nuferii in mediul lor natural. Debuteaza citric, notele de grepfruit si de bergamota se simt perfect...in special grefa, care este adorabila aici. Apoi apar florile si nu stii ce sa alegi...buchetul de iasomie sau nuferii...sau amandoua , plus ceva pepene si lacramioare. Mirose feminin si bine si este foarte frumoas construit. Miroase a vara intr-o gradina plina de flori si de pomi fructiferi, pe malul lacului plin cu nuferi, in rasarit de soare... Purtatoarea nu are o varsta, este doar foarte feminina si joviala. Locatia: Gradina de mai sus. Cuvinte cu care l-as asocia: feminin, angelic, proaspat, floral.
Desi nu e deloc pentru mine, este un parfum cat se poate de frumos!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Floris Fleur fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Floris Fleur, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fleur dupa Floris. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fleur de Floris reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Salvatore Ferragamo Incanto Heaven s.Oliver s.Oliver Sport 1 Female Esprit Connect for Us Diesel Diesel Fuel for Life Unlimited La Collina Toscana La Collina Toscana Hillock Sunflower Christian Dior J`Adore L`Absolu Luciano Soprani DSoir Victoria`s Secret Very Sexy Now The Beauty of Brazil Eclectic Collections Possessed Jennifer Lopez Blue Glow by JLO mark. mark Instant Vacation Benefit Garden of Good & Eva