Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Billet Doux Fragonard de dama

Billet Doux Fragonard de dama

Billet Doux de Fragonard este un parfum Floral de dama. Billet Doux a fost lansat in 2006. Notele de varf sunt bergamot, lamaie de Amalfi si mandarina; notele de mijloc sunt bujor, frangipani si garoafa; Notele de baza sunt cedru si vanilie.

bergamot lamaie de Amalfi mandarina

bujor frangipani garoafa

cedru vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Billet Doux by Fragonard.

Billet Doux Recenziile parfumurilor

Este un floral desul de opulent pe pielea mea, (dar fara a fi exagerat) cu nota dominanta de garoafa, dar nu o garoafa imbacsita, ci una acompaniata de frangipani si doar un miiic strop de bujor, rezultand un parfum elegant, classy, dar nicicum batranicios. Pe langa flori se mai simte mandarina, dar destul de discret, iar spre finsl se indulceste de la vanilie, dar nu foarte mult. Are si o usoaaaara nota sapunoasa, dar nu ca la parfumurile vintage ci doar o adiere, cat sa il faca frumos. Este un parfum echilibrat, pentru doamne elegante :)
Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 6/10

nelly_rose
nelly_rose

Ma duce cu gandul la o femeie in tinuta eleganta-casual de zi, cu o esarfa de matase, plimbandu-se sub soarele moale de primavara timpurie.
E un parfum floral, rotund, construit in jurul notei de garoafe pe care eu o simt de la inceput pana la sfarsit. Nu e dulce dar nici aspru, deloc opulent, relativ usor de purtat.
E la fel de feminin, elegant si fin precum fratele lui, Caresse, poate chiar mai elegant.
Siajul e moderat si se stinge treptat, persistenta e de vreo 4 ore.

Billet Doux by Fragonard 2.50 out of 5 based on 3 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Fragonard Billet Doux fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Fragonard Billet Doux, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Billet Doux dupa Fragonard. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Billet Doux de Fragonard reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Bvlgari Bvlgari Rose Essentielle Eau De Toilette Rosee Tous Summer Kenzo Kenzo St. John St. John Eau de Parfum Etat Libre d`Orange Putain des Palaces Celine Dion Spring in Provence Laurence Dumont Musc Blanc Elizabeth Arden 5th Avenue Gold Potter & Moore Orange Flower and Amber Avon 5th Avenue I Profumi di Firenze Caterina de Medici MOR Belladonna