Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Emilie Fragonard de dama

Emilie Fragonard de dama

Emilie Fragonard de dama Imagini Emilie Fragonard de dama Imagini Emilie Fragonard de dama Imagini

Emilie de Fragonard este un parfum Floral de dama. Parfumul prezinta floare de portocal, trandafir, iasomie, violeta, lacramioare, lemn de santal si ambra.

floare de portocal trandafir iasomie violeta lacramioare lemn de santal ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Emilie by Fragonard.

Paris

Emilie Recenziile parfumurilor

Este un floral destul de opulent, cu un iz evident vintage, ce aduce o combinatie de violeta, trandafir si iasomie. Parfumul este usor racoritor, destul de woody ca si caracter, fara o dulceata prea pronuntata. Cand l-am aplicat, un moment am avut impresia ca simt miros de garoafe, dar imediat si-a facut aparitia violeta alaturi de trandafir. Parfumul are un aer destul de greu, mieros cumva, in mod clar miroase vintage. Catre final devine si usoooor pudrat. Se aseamana destul de bine ca miros cu Paris - YSL. Siaj moderat-mare, persistenta buna. Evaluare: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Fragonard Emilie fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Fragonard Emilie, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Emilie dupa Fragonard. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Emilie de Fragonard reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Robert Piguet Fracas Guerlain Insolence Rance 1795 Pauline Guerlain Insolence Eau de Parfum Penhaligon`s Violetta Guerlain Cruel Gardenia Terry de Gunzburg Ombre Mercure Annick Goutal Un Matin d`Orage Frederic Malle Lipstick Rose Guerlain My Insolence Tom Ford Tobacco Vanille Guerlain Idylle Bvlgari Bvlgari Pour Femme Tauer Perfumes Pentachords White Tauer Perfumes 04 Reverie au Jardin Hermes Hiris Tauer Perfumes 06 Incense Rose Tauer Perfumes Carillon pour un ange Profumum Roma Alba MDCI Parfums La Belle Helene