Designeri » F-H » Oriental « Grupuri

Encens Fève Tonka Fragonard de dama

Encens Fève Tonka Fragonard de dama

Encens Fève Tonka Fragonard de dama Imagini Encens Fève Tonka Fragonard de dama Imagini Encens Fève Tonka Fragonard de dama Imagini Encens Fève Tonka Fragonard de dama Imagini

Encens Fève Tonka de Fragonard este un parfum Oriental de dama. Encens Fève Tonka a fost lansat in 2013. Parfumul prezinta tamaie, boabe de tonka si trandafir.

tamaie boabe de tonka trandafir

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Encens Fève Tonka by Fragonard.

Encens Fève Tonka Recenziile parfumurilor

Feve Tonka este un parfum despre boabe de tonka, dar care nu prea are tonka, cel putin nu asa cum o cunoastem noi pe tonka... Incepe acrisor si usor ranisos, destul de citric, cu ceva bergamot, mai tarziu se indulceste si intra in scena tamaia. Pe langa ea, simt doar suav trandafirul, iar tonka nu are mirosul pe care eu il stiu... simt mai degraba scortisoara... foarte ciudat...
Abia dupa cam jumatate de ora parfumul devine dragut, inceputul este chiar neplacut! Cu timpul se indulceste mai tare si se intensifica si mirosul de tamaie.
Are un paracter cumva warm-spicy, dar si smoky, destul de frumos, este cu siguranta unisex, poate ca pentru barbati este totusi cam dulce...
Are siaj si persistenta moderate. Evaluare: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Fragonard Encens Fève Tonka fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Fragonard Encens Fève Tonka, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Encens Fève Tonka dupa Fragonard. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Encens Fève Tonka de Fragonard reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental
Thierry Mugler Eau de Star Calvin Klein Euphoria Luminous Lustre Lalique Lalique Le Parfum Oriflame Precious Eau de Parfum Nautilus Nautilus Black Marlin Ayala Moriel Gigi Montale Dewmusk Jean Desprez Bal a Versailles E. Coudray Ambre et Vanille Ava Luxe Madame X Ulric de Varens Varens essentiel Ambre Mysterieux Rasasi Shatha Al Oudh