Designeri » F-H » Oriental « Grupuri

Grain de Soleil Fragonard de dama

Grain de Soleil Fragonard de dama

Grain de Soleil Fragonard de dama Imagini

Grain de Soleil de Fragonard este un parfum Oriental de dama. Grain de Soleil a fost lansat in 1999. Parfumul prezinta stanjenel, floare de portocal, lemn de santal, ambra, paciuli, scortisoara, vanilie, iasomie, tamaie, heliotrop si trandafir.

stanjenel floare de portocal lemn de santal ambra paciuli scortisoara vanilie iasomie tamaie heliotrop trandafir

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Grain de Soleil by Fragonard.

Grain de Soleil Recenziile parfumurilor

muneca_brava
muneca_brava

Mi-am cumparat din curiozitate varianta de 7 ml,dar cu siguranta la iarna voi achizitiona si sticluta de 50 ml.Acest parfum este o comoara,ma bucur enorm ca l-am gasit in Romania desi a durat o vesnicie sa gasesc un site care sa achizitioneze parfumuri Fragonard.Fetele l-au descris perfect, nu pot sa mai adaug decat ca ma bucur de faptul ca aceasta casa de parf cu traditie este printre rarisimele marci care nu au renuntat la calitatea superioara a parfumurilor, pt ca din pacate in ziua de azi nici Chanelul nu mai e Chanel ...Eu l-am gasit pe mag-parfums.ro,daca stiti si alte magazine online carea achizitioneaza marci frantuzesti cu traditie va rog sa imi dati de stire in msg priv.

laura24
laura24

Ma asteptam la altceva.Nu simt scortisoara deloc..nu stiu dara pe pielea mea e chiar fresh.Cu joop le bain nu pot sa il compar acela e dulce ,cald pe cand grain de soleil il simt mai degraba floral -fresh, oriental nici vorba.E bine facut cu o persistenta foarte mare ..il simt inca de azi de la ora 1 ..au trecut 8 ore .
Nu ne potrivim ..am vrut ceva mai dulce.

lily13ana
lily13ana

Este un parfum cald, dulce, rotund, pudrat, cu siaj moderat si persistenta mare. Imi aminteste de Joop Le Bain (dar este mai oriental) si de Shalimar (vanilia din Shalimar, lasand la o parte restul de note). Imi place foarte mult cum se aseaza pe piele, se simt bine scortisoara si vanilia, iar in fundal eu simt cel mai bine floarea de portocal, insa nu este deranjanta.

olga.stefan
olga.stefan

Grain de Soleil este pentru mine, în acest moment, un pașaport sigur spre raiul miresmelor. Nu este complex sau capricios: se păstrează liniar și comfortabil, ca mireasma știută de ani a unei ceainării cochete, care servește prăjituri, aprinde bețișoare parfumate și face cel mai aromat tchai din lume. Este oriental, senzual, dar și inocent. Are o discreție pe care vanilatele postmoderne nu o mai au și nu este a sillage bomb. Îmi plac mult notele picante și chiar piperate din debut, iar vanilia păstrată în borcanul cu zahăr îmi evocă momentul în care deschizi cuptorul în care s-a copt un chec delicios într-o după-amiază însorită. Numele i-a fost ales bine: are ceva din optimismul primelor zile cu soare, încă reci, dar care marchează sfârșitul iernii. Un echilibru frumos între copilăros și elegant, îi mulțumesc din nou Andradei pentru oportunitatea de a-l purta :)

ala2006
ala2006

Am intalnit aici o ambra delicios vanilata si aromata cu scortisoara din plin. E un parfum cald, fin, elegant, menit sa-ti incalzeasca sufletul.
E tare frumos!

nelly_rose
nelly_rose

E un deliciu cu scortisoara si vanilie insa nu unul care te duce cu gandul la patiseria din colt ci la o femeie eleganta, imbracata in haina de blana, care vine, pe o ninsoare deasa, la petrecerea de Craciun a copiilor.
Parfumul e vesel, aromat si intepator de la scortisoara, drept pentru care nu e chiar usor de purtat dar nici foarte greu. Nu-l consider un parfum opulent, are mult aer in el. Siajul e bun iar persistenta incredibila. Pe haine tine si cateva zile.
A devenit repede unul dintre parfumurile mele de iarna cele mai iubite si sade la loc de cinste, alaturi de Alien Essence Absolue.

manuelag
manuelag

Uaaaaa!Cat de feminin este! Exact cum trebuie: usor pudrat, sweet dar nu gretos. Daca ar fi sa-l caractez in cuvinte: rotund, complet, pudrat, cald. Daca l-as gasi intr-un loc anume atunci acel loc ar fi acasa, seara, in ajunul sarbatorilor de iarna.

Un parfum 100% oriental, ce miroase ademenitor a scortisoara, vanilie, ambra si un strop de iasomie. Imi pare destul de delicios, dar deloc gretos, il vad purtat doar iarna eventual in seara de Craciun! Siaj foarte bun si persistenta mare! Superb!
Nota mea: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Fragonard Grain de Soleil fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Fragonard Grain de Soleil, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Grain de Soleil dupa Fragonard. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Grain de Soleil de Fragonard reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler Alien Essence Absolue Frederic Malle Portrait of a Lady Lorenzo Villoresi Teint de Neige Christian Dior Dune Amouage Memoir Woman By Kilian Back to Black Serge Lutens Nuit de Cellophane Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Guerlain French Kiss Guerlain Mon Precieux Nectar Christian Dior Hypnotic Poison Amouage Fate for Women Bottega Veneta Bottega Veneta Boadicea the Victorious Ardent Amouage Honour Woman Chanel Allure Sensuelle Givenchy Amarige Hermes 24 Faubourg Guerlain Shalimar Parfum Initial Frederic Malle Carnal Flower