Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Iris Fragonard de dama

Iris Fragonard de dama

Iris Fragonard de dama Imagini Iris Fragonard de dama Imagini Iris Fragonard de dama Imagini Iris Fragonard de dama Imagini Iris Fragonard de dama Imagini Iris Fragonard de dama Imagini Iris Fragonard de dama Imagini Iris Fragonard de dama Imagini

Iris de Fragonard este un parfum Floral de dama. Acesta este un parfum nou Iris a fost lansat in 2016. Notele de varf sunt bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt violeta si heliotrop; Notele de baza sunt boabe de tonka si stanjenel.

bergamot lamaie

violeta heliotrop

boabe de tonka stanjenel

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Iris by Fragonard.

Iris Recenziile parfumurilor

Ivy
Ivy

L-am luat de dragul sticlei, dar si pentru ca irisul incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult in parfumerie.
Inceputul citric este usor indulcit de o violeta timida. Apoi apare si stanjenelul delicat si untos, permanent incadrat de bergamota si lamaie. Ma asteptam la un soliflor in care irisul sa domine semet.
Daca la inceput are un oarecare siaj, pe parcurs se transforma in skin scent. Persista vreo 3 ore.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Fragonard Iris fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Fragonard Iris, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Iris dupa Fragonard. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Iris de Fragonard reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Paco Rabanne XS Pour Elle Borsari Violetta di Parma Elizabeth Taylor Sparkling White Diamonds Tom Tailor Bodytalk Woman Nicolai Parfumeur Createur Number One Princesse Marina De Bourbon Eau de Lys Arrogance Arrogance Mix Melograno, Vite Molinard 160 Rothenstein Deja Vu Rodin Melange Perfume Blue Box Perfumes - No. 3 Ebba Los Angeles Miss Marisa Fleur DSH Perfumes Mille-Fleurs Bouquet