Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Jasmin Perle de Thé Fragonard de dama

Jasmin Perle de Thé Fragonard de dama

ozonic
Jasmin Perle de Thé Fragonard de dama Imagini Jasmin Perle de Thé Fragonard de dama Imagini Jasmin Perle de Thé Fragonard de dama Imagini

Jasmin Perle de Thé de Fragonard este un parfum Floral de dama. Jasmin Perle de Thé a fost lansat in 2013. Notele de varf sunt bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt iasomie, caprifoi si ceai verde; Notele de baza sunt ambra, lemn de guaiac si thuja.

bergamot lamaie

iasomie caprifoi ceai verde

ambra lemn de guaiac thuja

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Jasmin Perle de Thé by Fragonard.

Jasmin Perle de Thé Recenziile parfumurilor

laura24
laura24

Frumos.Am primit o mostra de la mag-parfums cand am cumparat grain de soleil.am incercat-o fara sa ma uit la note ...si culmea mie care nu imi plac parfumurile fresh ...Mi se pare chiar dulce dar un dulce dat de flori.Dar care flori ?/caprifoiul aici e cu totul altfel decat e redat in alte parfumuri in care se simte parca e cerneala.Probabil combinatia cu ambra imi place cel mai mult.
Ceaiul verde e relaxant..ce mai e super pentru vara torida.
Persistenta destul de buna siaj la fel.

Addict
Addict

Un parfum ușor,de vară,în stilul binecunoscutelor "Eau Parfumee au The...Blanc/Rouge/Vert" de la Bvlgari.
Nota de iasomie apare de la bun început,ușoară si extrem de aerată. În balans permanent cu nota subtilă de ceai verde,iasomia îi va ceda,în final,supremația,fără să dispară însă.
Parfumul are un siaj slab spre moderat,dar este foarte longeviv.
"Jasmin Perle de The" este un parfum încantător,foarte potrivit pentru zilele caniculare...și nu numai.

Jasmin Perle de Thé by Fragonard 4.67 out of 5 based on 3 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Fragonard Jasmin Perle de Thé fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Fragonard Jasmin Perle de Thé, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Jasmin Perle de Thé dupa Fragonard. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Jasmin Perle de Thé de Fragonard reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Serge Lutens Fleurs d'Oranger Jacomo Silences Purple Yves Saint Laurent Baby Doll Candy Pink Avon Tahitian Holiday Gai Mattiolo That`s Amore! Dance Lei Bath and Body Works Cherry Blossom Memo Voyages Naturels - Orange Blossom From Italy Victoria`s Secret Lace Orange Flower Le Jardin Retrouve Jasmin Boadicea the Victorious Noble Maitre Parfumeur et Gantier Jardin du Néroli Halle Berry Halle Pure Orchid