Designeri » F-H » Floral Fructat « Grupuri

Soleil Fragonard de dama

Soleil Fragonard de dama

Soleil Fragonard de dama Imagini

Soleil de Fragonard este un parfum Floral Fructat de dama. Soleil a fost lansat in 1997. Creatorul acestui parfum este Jean Guichard. Parfumul prezinta stanjenel, floare de portocal, lemn de santal, ambra, mosc, wisteria, iasomie, trandafir si crin.

stanjenel floare de portocal lemn de santal ambra mosc wisteria iasomie trandafir crin

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Soleil by Fragonard.

Soleil Recenziile parfumurilor

Nu stiu de ce acest parfum este listat ca floral-fructat, cand evident el este doar floral. Eu simt in acesta parfum tuberoza (desi vad ca nu e listata), iasomie si floare de portocal. De asemenea, parfumul are si un aer usor sapunos, fapt care ii da si un usor aer vintage. Este opulent, potrivit pentru seara, insa nu extrem de greu de purtat. Evident, trebuie sa iti placa florile albe ca sa il agreezi. Are un aer luminos, numele imi pare potrivit, insa nu trebuie sa va imaginati ca acesta este un parfum de vara! Siaj bun, persistenta mare. Nota mea: 8/10

nelly_rose
nelly_rose

Soleil e un parfum luminos asa cum ii spune si numele. Daca va doriti un parfum floral verde, luminos pana la capat dar care sa aiba oarece complexitate si eleganta atunci Soleil e de testat.
E un buchet de flori albe in care iasomia e regina. Eu simt si crinul care mie insa, nu-mi prea place in parfumuri. Imi da o senzatie de chimicala intepatoare, inclusiv in mult laudatul si apreciatul Baiser Voler de la Cartier.
In notele de varf sunt foarte prezente florile de portocal si inca ceva placut, probabil wisteria pe care eu nu o cunosc asa de bine. Apoi apare iasomia luminoasa, care ramane acolo pana la sfarsit. Crinul o insoteste si contribuie la senzatia de prospetime. Siajul si persistenta sunt bune.
Parfumul are un aer clasic dar nu invechit, imi aduce aminte ca stil de Bouquet de la Reine de la Floris.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Fragonard Soleil fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Fragonard Soleil, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Soleil dupa Fragonard. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Soleil de Fragonard reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Juliette Has A Gun Lady Vengeance Keiko Mecheri Loukhoum Serge Lutens Datura Noir Robert Piguet Fracas Guerlain Insolence Boucheron Boucheron Profumum Roma Acqua e Zucchero Guerlain Shalimar Parfum Initial Serge Lutens Fille en Aiguilles By Kilian Intoxicated Montale Aoud Queen Roses Givenchy Amarige Christian Dior J`Adore L`Or Lorenzo Villoresi Teint de Neige Profumum Roma Battito d`Ali Acqua di Parma Acqua di Parma Iris Nobile Bois 1920 Relativamente Rosso L`Artisan Parfumeur Bois Farine Serge Lutens Fleurs d'Oranger By Kilian Back to Black