Designeri » F-H » Oriental Floral « Grupuri

Heliotrope Franck Boclet unisex

Heliotrope Franck Boclet unisex

Avut: 1 Vreau: 1

Heliotrope Franck Boclet unisex Imagini Heliotrope Franck Boclet unisex Imagini

Heliotrope de Franck Boclet este un parfum Oriental Floral unisex. Acesta este un parfum nou Heliotrope a fost lansat in 2014. Notele de varf sunt piersica, cuisoare si cimbru; notele de mijloc sunt trandafir si floare de portocal; Notele de baza sunt heliotrop, boabe de tonka si paciuli.

piersica cuisoare cimbru

trandafir floare de portocal

heliotrop boabe de tonka paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Heliotrope by Franck Boclet.

Heliotrope Recenziile parfumurilor

Oh... nu-mi place... dar DELOC! Imi miroase 100% identic cu un parfum vintage pe care l-am avut (si l-am dat, sau l-a, testat recent si nu mi-a placut...) si tot incerc sa-mi storc creierii sa-mi amintesc cu care... Poate Bal a Versailles, sau poate recent testatul Cuir Mauresque... Oricum, este foarte imbacsit, gretos, datator de migrene (la propriu), ceea ce mie rar mi se intampla... :(( nicicum nu ma prinde acest parfum...
Are ceva cuisoare, care amestecate cu heliotrop, dau un miros inspre vintage, ca si cum ar avea zibeta. E prafos, greu, dulceag, efectiv imi ia aerul... E mult mai complex decat ar reiesi din note, eu mi-l imaginam delicios, pufos, ori... este imbacsit, greoi si inecacios...
Sorry...
Siaj moderat (desi parfumul este extrem de opulent), persistenta buna. Evaluare: 4/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Franck Boclet Heliotrope fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Franck Boclet Heliotrope, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Heliotrope dupa Franck Boclet. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Heliotrope de Franck Boclet reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Cathy Guetta Ibiza Femme Cerruti Cerruti 1881 Collection Antonio Banderas Diavolo per Donna Escada Incredible Me Amouage Esprit d`Amouage Viktor&Rolf Flowerbomb La Vie En Rose Alexandra de Markoff Alexandra Kate Moss Vintage Tesori d`Oriente Papavero del Tibet Parfums 06130 Feuille de Reglisse Bath House Indian Ginger and Orchid Oriflame Tsun Lai