Designeri » F-H » Lemnos Floral Mosc « Grupuri

Angéliques Sous La Pluie Frederic Malle unisex

Vreau: 1

fin condimentat
Angéliques Sous La Pluie Frederic Malle unisex Imagini

Angéliques Sous La Pluie de Frederic Malle este un parfum Lemnos Floral Mosc unisex. Angéliques Sous La Pluie a fost lansat in 2000. Creatorul acestui parfum este Jean-Claude Ellena. Parfumul prezinta coriandru, piper roz, cedru, aglica, ienupar si mosc.

coriandru piper roz cedru aglica ienupar mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Angéliques Sous La Pluie by Frederic Malle.

Angéliques Sous La Pluie Recenziile parfumurilor

Rose_selavie
Rose_selavie

Din Angelique Sous La Pluie am doar o miniatura veche din perioada prereformulare si nu l-am mai testat niciodata pana acum. Inainte de orice remarc transparenta amestecului de note, parfumul parand un pastel in tonuri verzi si gri, dar putea fi altfel decat suav avand in vedere ca e semnat de Jean Claude Ellena? E lucrat in stilul sau care l-a consacrat, adica foarte deschis, straveziu, subtil, mai mult o boare decat parfum. Atat de boare incat abia tine o ora toata povestea. E ca un gin tonic savurat intr-o curte dupa ploaie, cam asta e scenariul. In jurul tau numai plante aromatice, brazi centenari, iar cerul e inca usor involburat si aerul primenit. Miroase lemnos-intepator si imi pare total masculin. E multa liniste si pace in parfumul asta, trebuie sa-ti placa pastelurile in general ca sa-l savurezi, e bun de cura de dezintoxicare dupa esente grele orientale. Cred ca se recomanda folosirea lui de 3 ori pe zi intre mese, de aceea e atat de usor facut si racoros ca o compresa.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Frederic Malle Angéliques Sous La Pluie fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Frederic Malle Angéliques Sous La Pluie, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Angéliques Sous La Pluie dupa Frederic Malle. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Angéliques Sous La Pluie de Frederic Malle reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

By Kilian A Taste of Heaven Kenzo Kenzo pour Homme By Kilian Back to Black Annick Goutal Musc Nomade Serge Lutens Chene Frederic Malle Carnal Flower Frederic Malle Musc Ravageur Serge Lutens Ambre Sultan Hermes Terre d'Hermes Montale Black Aoud Christian Dior Fahrenheit Guerlain Samsara Eau de Parfum Serge Lutens Iris Silver Mist Trussardi Python Serge Lutens Bois et Musc Serge Lutens Sarrasins Serge Lutens Borneo 1834 Frederic Malle Geranium Pour Monsieur Hermes Hermessence Vetiver Tonka Givenchy Organza