Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Carnal Flower Frederic Malle unisex

Carnal Flower Frederic Malle unisex

tuberoza
acorduri de cocos
Carnal Flower Frederic Malle unisex Imagini Carnal Flower Frederic Malle unisex Imagini Carnal Flower Frederic Malle unisex Imagini

Carnal Flower de Frederic Malle este un parfum Floral unisex. Carnal Flower a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Dominique Ropion. Parfumul prezinta eucalipt, tuberoza, floare de portocal, pepene, nuca de cocos, iasomie, ylang-ylang, bergamot si mosc alb.

eucalipt tuberoza floare de portocal pepene nuca de cocos iasomie ylang-ylang bergamot mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Carnal Flower by Frederic Malle.

Tuberose Gardenia Parfum

Carnal Flower Recenziile parfumurilor

rosmarin83
rosmarin83

As incepe prin a nu speria oamenii,care citind ca are un aspect usor mentolat,datorita eucaliptului (toti asociaza eucaliptul cu crema antireumatica sau drajeuri pt dureri in gat)vor evita sa-l probeze si sa-l cumpere.Stiu ca lumea doreste sa descrie un parfum,cat mai pompos cu putinta,dar in final,rezultatul este departe de realitate.Bun,eu voi face o comparatie simpla,intre Carnal Flower si cel mai cunoscut pafum care reprezinta tuberoza,Fracas. Bun,dc nu va place Fracas,pt ca este o tuberoza extrem de puternica si greoaie,vintage,dar totusi,nu doriti sa va pierdeti speranta,dorind sa gasiti o tuberoza moderana,care sa va placa ,atunci,solutia este Carnal Flower. Nu sunt o fana a tuberozei,chiar evitam astfel de parfumuri,pana cand am intalnit FM C.F. Este cea mai frumoasa tuberoza,intr-adevar tridimensionala,parca as mirosi floarea intr-o glastra,cu tot cu tulpina si frunze. Este prospata,verde,cremoasa,este superba. Si in primul rand este moderna,nu este ca parfumul cu tuberoza al bunicii,scos din dulapul cu naftalina. Desi e puternica ,avand proiectie si longevitate,e o tuberoza care nu da migrena,care nu-ti arde sinusurile atunci cand o mirosi. Da,e o tuberoza care poate impresiona si pe cei care nu adora tuberoza .Mai ramane sa gasesc si un parfum de trandafiri care sa ma dea pe spate si gata,ma declar fericita.Deocamdata ,nimeni nu a reusit sa ma faca sa indragesc parfumurile care reproduc mirosul de trandafir,

Este un oriental-floral (eu asa il simt, nu doar floral cum este listat), ce are in prim-plan o tuberoza, dar parfumul nu este deloc un soliflor, asa cum ar fi Fracas, de exemplu. Este opulent, iar tuberoza are un caracter verde, ca un chypre-verde mai degraba (desi ar fi cam mult spus chypre). Este deci o tuberoza invaluita intr-un strop de eucalipt, care ii da un iz usooor mentholat, apoi iasomia si floarea de portocal face ca acest parfum sa nu fie totusi un soliflor, iar nota descreta de cocos ii da o mica dulceata si un caracter usor laptos.
Parfumul este foarte frumos, elegant dar si sensual, are siaj moderat si persistenta moderat-buna. Evaluare: 9/10

Addict
Addict

O tuberoză impunătoare,care conduce de la debut(cand este crudă,cum spunea Daisy) pană în final.Dacă în "Datura Noir" mai face loc si celorlalte flori,aici tuberoza este potențată de notele din jur,care o pun și mai mult în evidență.
Aș purta acest parfum în orice anotimp...nu mă mai satur mirosindu-l...

Acul termometrului indica plus 36 de grade, la umbra. Miroase a bitum incins si praf. Tocurile ei lasa urme in asfaltul fierbinte. S-a parfumat cu Carnal Flower si poarta o rochie simpla din matase neagra. Ambele alegeri par neinspirate pentru arsita de afara, dar e placerea ei sa impinga lucrurile la extrem.

Carnal Flower miroase in primele clipe extrem de uscat si verde, de parca tuberozele ar inflori direct sub ochii tai. Un miros urban combinat cu cel floral. Un pic mentolat. Un pic inecacios. Un pic crud. Si foarte erotic.

Tuberoza este pivotul central, absoarbe aerul si dicteaza. Restul notelor sunt doar niste accesorii de efect. O decoreaza. Parfumul trece rapid de la stadiul uscat la cel onctuos, cu adevarat carnal. Pastreaza senzualitatea feroce de la un capat la altul si drumul e lung si palpitant.

Carnal Flower e parfumul tuberozei ce iese prin transpiratia femeii iubite...recent.

Daisy17
Daisy17

Alaturi de Fracas, ocupa cu siguranta un loc fruntas in topul celor mai bune tuberoze. Insa spre deosebire de Fracas, care e o tuberoza intunecata, cremoasa, Carnal Flower e o tuberoza verde, cruda, foarte placuta.Mult mai "utilizabil" in toiul verii decat Fracas, avand si o longevitate mai scazuta. Multi il considera sufocant, probabil doar in cazul in care nu suporti tuberoza, pentru ca altfel mie mi se pare foarte dragut si purtabil. Se spune ca este parfumul cu cea mai mare concentratie de tuberoza de pe piata, poate acest lucru explica pretul exorbitant.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Frederic Malle Carnal Flower fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Frederic Malle Carnal Flower, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Carnal Flower dupa Frederic Malle. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Carnal Flower de Frederic Malle reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

By Kilian Back to Black Lorenzo Villoresi Teint de Neige Tom Ford Noir de Noir Puredistance Opardu Frederic Malle Iris Poudre Amouage Memoir Woman Frederic Malle Portrait of a Lady Hermes 24 Faubourg Amouage Dia pour Femme Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Amouage Honour Woman Robert Piguet Visa 2007 Guerlain Jardins de Bagatelle Frederic Malle Musc Ravageur Juliette Has A Gun Lady Vengeance Amouage Amouage Lyric Woman Serge Lutens Ambre Sultan Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Serge Lutens Chergui Chanel Allure Sensuelle