Designeri » F-H » Lemnos Floral Mosc « Grupuri

Dans Tes Bras Frederic Malle unisex

Dans Tes Bras Frederic Malle unisex

Dans Tes Bras Frederic Malle unisex Imagini

Dans Tes Bras de Frederic Malle este un parfum Lemnos Floral Mosc unisex. Dans Tes Bras a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Maurice Roucel. Parfumul prezinta heliotrop, iasomie, note lemnoase, paciuli, pin, cashmeran, lemn de santal, mosc, tamaie si violeta.

heliotrop iasomie note lemnoase paciuli pin cashmeran lemn de santal mosc tamaie violeta

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dans Tes Bras by Frederic Malle.

Dans Tes Bras Recenziile parfumurilor

talpas
talpas

Predominat de conifere, o adiere usoara de violete care este indulcit putin de mosc si heliotrop. Foarte interesant, frumos, pacat ca nu e mai longeviv, tine cam 3-4 ore.

nelly_rose
nelly_rose

Dans tes bras este un parfum proaspat, lemnos si verde, in care domina nota de conifere. Este prezenta si o vaga urma de violete care ii confera o aura usor magica.
Il simt mai degraba masculin si rece decat feminin, incalzindu-se doar foarte putin pe parcurs datorita heliotropului.
Este un parfum frumos, plin de poezie si emotie. Cu toate acestea imi creeaza o stare de disconfort la purtare. Si imi plac toate notele din el! Cred ca asocierea pin-violeta e de vina. Se pare ca noi doi nu suntem pe aceeasi lungime de unda.
Siajul e aproape zero, longevitatea cam 4 ore.

Addict
Addict

Pentru mine predomină,la acest parfum,pinul,urmat îndeaproape de paciuli...mai e ceva care-l rotunjeste,probabil moscul.
Este răcoritor,potrivit pt.anotimpurile de trecere...într-o pădure de conifere te-ai armoniza perfect purtandu-l...dar l-aș dărui cu încredere soțului meu!

Un parfum racoritor si usor mentolat de la aroma de pin dominanta. Este si usor amarui, sapunos. Nu are siaj prea pronuntat, il simt destul de masculin si rece, dar, cu toate astea, ma vad purtandu-l, ma calmeaza, imi da o stare de confort, imi place mult! Siaj redus, persistenta moderata. Evaluare: 8/10

Phyto.Chemical
Phyto.Chemical

Deschidere puternic astringenta de coaja verde de nuca, combinata cu particule de praf, arome de ciuperci proaspat culese, note suav picant-lemnoase, usor colorate de iasomie.

Ramane proaspat, curat, usor pudrat-lemnos, astringent si foarte confident.

Reactia cu pH-ul meu in cele din urma ma directioneaza spre sapunul de casa manufacturat pe vremuri insa putin mai inmiresmat.

Maurice Roucel a creat multe parfumuri de poveste, pe care le iubesc pentru ca ele isi depasesc intr-un fel menirea de simplu parfum ce impodopeste o femeie (sau si barbat in cazul lui Dans Tes Bras, acesta fiind un unisex perfect echilibrat), mergand mai departe de atat: parfumurile sale recompun imagini, redau stari sufletesti si creeaza emotii profunde.

Dans Tes Bras este un astfel de parfum. Exprima mirosul de piele sarutata, mangaiata. O piele curata, neteda, stralucitoare. Parfumul nu are siaj si nu regret, distanta de la care il percepi este foarte mica, parfumul fiind doar al vostru. O imbratisare, o atingere delicata, emotiile colorate ale iubirii.

Notele florale sunt puse in perfecta balanta cu cele de conifer si tamaie, in asa fel incat nicio componenta sa nu domine sau sa distraga atentia. Casmeranul impreuna cu o doza subtila de heliotrop ii dau o caldura placuta insa parfumul nu va deveni dulce.
Moscul este superb, apare candva mai incolo inspre baza si este atat de alb, pufos si inocent, precum o bataie cu perne din care incep sa sara pene mici si albe.
Tot dormitorul e umplut de soare, pene si rasetele indragostitilor!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Frederic Malle Dans Tes Bras fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Frederic Malle Dans Tes Bras, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dans Tes Bras dupa Frederic Malle. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dans Tes Bras de Frederic Malle reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Juliette Has A Gun Lady Vengeance Lorenzo Villoresi Teint de Neige By Kilian Liaisons Dangereuses Serge Lutens Ambre Sultan Amouage Memoir Woman Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte Frederic Malle Musc Ravageur By Kilian Back to Black Bottega Veneta Bottega Veneta Tom Ford Noir de Noir Christian Dior Miss Dior Le Parfum Hermes 24 Faubourg Maison Francis Kurkdjian Absolue Pour le Matin Robert Piguet Visa 2007 Chanel Allure Sensuelle Robert Piguet Fracas By Kilian Love by Kilian Frederic Malle Carnal Flower Etat Libre d`Orange Putain des Palaces Lorenzo Villoresi Iperborea