Designeri » F-H » Oriental Lemnos « Grupuri

Dries Van Noten Frederic Malle unisex

Dries Van Noten Frederic Malle unisex

Dries Van Noten de Frederic Malle este un parfum Oriental Lemnos unisex. Dries Van Noten a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Bruno Jovanovic. Parfumul prezinta lemn de santal, lemn de guaiac, boabe de tonka, vanilie, sofran, iasomie, mosc, bergamot, lamaie, nucsoara, cuisoare, paciuli, note lemnoase si balsam de Peru.

lemn de santal lemn de guaiac boabe de tonka vanilie sofran iasomie mosc bergamot lamaie nucsoara cuisoare paciuli note lemnoase balsam de Peru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dries Van Noten by Frederic Malle.

Dries Van Noten Recenziile parfumurilor

talpas
talpas

Eu admir toate parfumurile lui FM, sunt inventive, originale, adevarate capodopere. Cred ca iubirea sau respingerea acestei creatii depinde de relatia fiecaruia cu notele lemnoase + santal. Pentru ca faza de "prajitura" vine abia peste 2-3 ore, cand asprimea santalului se domoleste, si ii ia locul vanilia. E un parfum foarte interesant, cu calitati tehnice impecabile!

marmar
marmar

Dulce,pudrat ,condimentat ,arome subtile ,frumos închegate , ca o prăjitura reușită cu miros îmbietor de vanilie , nu o poți refuza ! Îmi place ,îmi place mult de tot , e Frederic Malle!

Multumesc Apocalipsys si felicitari pentru achizitie :)! Daca l-ai ales pe acesta inaintea vedetelor consacrate ale liniei inseamna foarte mult si ma bucur cand sunt apreciate si parfumurile mai putin discutate si iesite din comun. Pentru o femeie DVN e neconventional desigur, neavand note tipic feminine si totusi il port foarte usor, iar pe un barbat se deschide o idee mai picant, dar baza este la fel de neteda si cremoasa.

apocalipsys
apocalipsys

"rose selavie", nu stiu daca-mi place mai mult cum miroase prafumul descris de tine sau descrierea ta, esti geniala!:). Acusica trebuie sa-mi ajunga si mie. Cum se simte pe un barbat?

Parfumul e foarte bine facut, o reala placere sa-l adulmec pe piele si sa-i descopar toate etapele. Mirosul are o textura incredibil de matasoasa, tonurile se intrepatrund subtil si se creaza o adiere delicata si totodata intensa. Santalul de Mysore are, cred, una din cele mai frumoase reprezentari in acest parfum. El da tonul si lui i se alatura precum intr-un cadril armonios note balsamice si o usoara tenta gurmanda de la boabele de tonka. Totul este punctat de accente picante de cuisoare si sofran, dramuite cu bagare de seama, cat sa adauge un strop de rafinament. In timp amestecul pare a crea o ambra iluzorica ce apare si dispare sub straturile diafane de santal. Un unisex desavarsit, de o frumusete ireala, greu de ignorat. Bravo!

Dries Van Noten by Frederic Malle 3.20 out of 5 based on 10 ratings and 5 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Frederic Malle Dries Van Noten fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Frederic Malle Dries Van Noten, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dries Van Noten dupa Frederic Malle. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dries Van Noten de Frederic Malle reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

By Kilian Back to Black Frederic Malle Carnal Flower Frederic Malle Lipstick Rose Montale Pure Gold Frederic Malle Musc Ravageur Lorenzo Villoresi Teint de Neige Byredo Bal d'Afrique Frederic Malle Portrait of a Lady Orto Parisi Boccanera Histoires de Parfums Tubereuse 3 Animale MDCI Parfums Invasion Barbare Tauerville Vanilla Flash Puredistance Opardu Nasomatto Black Afgano Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte Serge Lutens Chergui Givenchy Pi Parfumerie Generale L'Ombre Fauve Parfumerie Generale PG05 L'Eau de Circe Maison Francis Kurkdjian Absolue Pour le Matin