Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Eau De Magnolia Frederic Malle unisex

Eau De Magnolia  Frederic Malle unisex

Avut: 2 Vreau: 1

Eau De Magnolia  Frederic Malle unisex Imagini

Eau De Magnolia de Frederic Malle este un parfum Floral unisex. Acesta este un parfum nou Eau De Magnolia a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Carlos Benaim. Nota de varf este bergamota de Calabria; notele de mijloc sunt magnolie, vetiver si paciuli; Notele de baza sunt cedru, muschi si ambra.

bergamota de Calabria

magnolie vetiver paciuli

cedru muschi ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Eau De Magnolia by Frederic Malle.

Eau De Magnolia Recenziile parfumurilor

Na uite tu cum isi imagineaza unii magnolia! Ceea ce speram sa fie si ceea ce e in realitate sunt doua lucruri complet diferite. E primul parfum de la Frederic Malle care nu pot spune ca-mi place si asta nu datorita "surprizei" de a nu mirosi cum visam - ador sa fiu luata prin surprindere, ci pentru ca nu ma pot acomoda nicidecum cu mirosul lui.

Sa va spun de ce: seamana din pacate teribil cu Chanel Cristalle, ca doua picaturi de apa si tot asa si Cristalle e singurul de la Chanel cu care nu ma impac deloc. Il am, culmea, luat pe negandite, in ideea ca ne obisnuim noi impreuna. Ei nici vorba, va deveni precis vintage stand la mine in dulap.

Avand si note comune cu Cristalle pe care deja l-am descris, as putea incheia recenzia magnoliei Malle aici, ca sa nu ma mai repet, dar pentru ca e un parfum scos totusi de o casa pentru care am demult o slabiciune si ale carei editii sunt geniale, am datoria sa-l descriu.

Inceputul e partea lui cea mai interesanta si in primele minute chiar promite mult. E foarte apos si eclatant, parand facut doar din roua parfumata. Citricele amarui te invioreaza si creeaza iluzia de prospetime si "bien-être", dar apoi lucrurile incep sa se modifice negativ pentru mine din pricina aparitiei duetului de licheni & vetiver, aceeasi pereche ce-mi ruineaza si Cristalle-ul.

E un miros verzui acrisor acum, statut si tern.
Magnolia….nu prea e. Ma tot uit in jur dupa ea si nu o zaresc. Ah uite-o! Vai ce pipernicita e. E cazuta din pom, strivita de o crenguta de pin.
Parfumul se termina tot citric-ascutit-lemnos, prea putin floral.

Magnolia pe care o asteptam aici exista demult in alta parte si e neintrecuta: L`Instant Guerlain edp.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Frederic Malle Eau De Magnolia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Frederic Malle Eau De Magnolia , completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Eau De Magnolia dupa Frederic Malle. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Eau De Magnolia de Frederic Malle reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Salvador Dali Daliflor Frederic Malle Carnal Flower Liz Claiborne Lucky Number 6 Avon Flower by Cynthia Rowley EDP Britney Spears Curious Heart Oriflame Petal Quartz Arrogance Angelique Arrogance Jo Malone Tuberose Calypso Christiane Celle Calypso Rose Prada Infusion de Tubereuse Tokyo Milk Parfumarie Curiosite Song In D Minor Lalique Fleur de Cristal