Designeri » F-H » Lemnos Aromatic « Grupuri

French Lover Frederic Malle de barbati

French Lover Frederic Malle de barbati

Il am: 1 Vreau: 1 Semnatura mea: 1

French Lover Frederic Malle de barbati Imagini

French Lover de Frederic Malle este un parfum Lemnos Aromatic de barbati. French Lover a fost lansat in 2007. Creatorul acestui parfum este Pierre Bourdon. Notele de varf sunt condimente si galbanum; notele de mijloc sunt tamaie, cedru si aglica; Notele de baza sunt lichen, vetiver si mosc alb.

condimente galbanum

tamaie cedru aglica

lichen vetiver mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about French Lover by Frederic Malle.

French Lover Recenziile parfumurilor

Un parfum 100% masculin, un aromatic salbatic fara pic de dulceata, picant si vegetal. Foarte frumos lucrat insa, cu ingrediente de calitate deosebita, asa cum ne obisnuieste aceasta casa. Il vad potrivit doar barbatilor tip "bad boy", pentru primavara sau/si toamna.
Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 8/10

Amantul meu francez are o fire greu de dibuit, cand cred ca-l inteleg brusc ma surprinde cu un gest care ma pune pe ganduri. E dureros dar si sublim sa stai langa un bad boy. Dimineata cand te trezesti in bratele lui miroase picant-aromat de la parfumul cu care probabil s-a dat cu o seara in urma ca sa ma seduca. E parfumul lui si numai al lui. O cruzime vegetala cu iz intepator, iute chiar. Probabil sunt niste plante otravitoare, mai mult ca sigur. Dar cand e cu mine, are cateodata si momente de slabiciune, de caldura si atunci ma invaluie intr-un voal inmiresmat de tamaie si vetiver. Acum e bine, ca un balsam pe suflet...
Totul prinde alta forma odata cu trecerea timpului, uneori e bine sa astepti caci vei fi cu siguranta rasplatit. French Lover e ambiguu, salbatic, nestatornic si miroase complet diferit de la un capat la altul. Nu e un parfum usor de purtat. Se potriveste doar celui cu aceeasi personalitate ca el: evaziv, rebel si teribil de sexy.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Frederic Malle French Lover fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Frederic Malle French Lover, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica French Lover dupa Frederic Malle. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre French Lover de Frederic Malle reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Carnal Flower Frederic Malle Portrait of a Lady Tom Ford Noir de Noir By Kilian Back to Black MDCI Parfums Invasion Barbare Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Histoires de Parfums 1725 Hermes Terre d'Hermes Serge Lutens Ambre Sultan Serge Lutens Chergui Carner Barcelona Tardes Robert Piguet Alameda The Vagabond Prince Enchanted Forest Frederic Malle Geranium Pour Monsieur Serge Lutens Fille en Aiguilles Chanel Les Exclusifs de Chanel Sycomore Carner Barcelona Cuirs Serge Lutens Fourreau Noir Amouage Jubilation for Men Christian Dior Dior Homme Intense