Designeri » F-H » « Grupuri

Geranium Pour Monsieur Frederic Malle de barbati

Geranium Pour Monsieur Frederic Malle de barbati

Geranium Pour Monsieur de Frederic Malle este un parfum de barbati. Geranium Pour Monsieur a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Dominique Ropion. Notele de varf sunt menta, muscata si anason stelat; notele de mijloc sunt scortisoara si cuisoare; Notele de baza sunt mosc, lemn de santal, tamaie, styrax si rasina benzoica.

menta muscata anason stelat

scortisoara cuisoare

mosc lemn de santal tamaie styrax rasina benzoica

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Geranium Pour Monsieur by Frederic Malle.

Geranium Pour Monsieur Recenziile parfumurilor

Raul
Raul

Interesanta este creatia lui Dominique Ropion Frederic Malle Geranium Pour Monsieur . Mi-a luat ceva timp sa ascult acest parfum si sa-l inteleg. Si inca mai are multe de spus. Cu fiecare adiere de vant vorbeste in soapta despre sine, adresandu-se unei firi iubitoare de culoare si plina de viata.

Menta taioasa, datatoare de invioare face ca un mic frison de entuziasm sa ma cuprinda. Cu fiecare picatura ce imi atinge pielea stiu ca voi spune: "Minunat !!".

Sfaraiala mentolata se va linisti dupa un timp. Cuisoarele si muscatele intra in joc aducandu-mi temperatura la normal. Este ca si cum o adiere mai racoroasa de primavara te inunda. Pielea se aduna, ca mai apoi sa revina la nomal.

Dupa aproximativ doua ore scortisoara, lemnul de santal si moscul alb realizeaza un duet comlex intre racoare si caldura. De aici totul va fi un dans continuu intre cele doua stari.

Pentru mine Dominique Ropion a reusit prin aceasta creatie sa redefineasca parfumul fresh barbatesc.

Longevitate: peste 6-8 ore
Siaj: mediu
Nota: 9/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Frederic Malle Geranium Pour Monsieur fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Frederic Malle Geranium Pour Monsieur, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Geranium Pour Monsieur dupa Frederic Malle. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Geranium Pour Monsieur de Frederic Malle reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup
The Body Shop The Apple Blossom Rosario Flores Siento Dorissima Goldmund Nooka Nooka Julian Rouas Swing Parfumerie Generale PG24 Papyrus de Ciane Cinq Mondes Rituel de Bengalore Washington Tremlett Notting Hill Carnival David & Victoria Beckham David Beckham Instinct Ice Laurence Dumont Vanille Abricot Cinq Mondes Pluie de Pétales de Roses Solinotes Ambre