Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Lys Mediterranee Frederic Malle unisex

Vreau: 1

marin
fin condimentat
Lys Mediterranee Frederic Malle unisex Imagini Lys Mediterranee Frederic Malle unisex Imagini Lys Mediterranee Frederic Malle unisex Imagini Lys Mediterranee Frederic Malle unisex Imagini

Lys Mediterranee de Frederic Malle este un parfum Floral unisex. Lys Mediterranee a fost lansat in 2000. Creatorul acestui parfum este Edouard Flechier. Notele de varf sunt apa de mare si ghimbir; notele de mijloc sunt aglica, floare de portocal, lotus si crin; Notele de baza sunt vanilie si mosc.

apa de mare ghimbir

aglica floare de portocal lotus crin

vanilie mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Lys Mediterranee by Frederic Malle.

Narciso Rodriguez For Her

Lys Mediterranee Recenziile parfumurilor

marmar
marmar

Lys este asemanator cu Tuberosa Monei d Orio ,ceva mai delicat oricum , parca are si petunie si crizantema? Si chiar pelin ,cel puțin așa i-l simt eu , floral ,amărui ,predomina crinul bineînțeles , dar nu acela puternic cremos ,este un Crin rafinat ,de purtat in orice anotimp

ala2006
ala2006

Sarat sau nu, apos sau nu, mie parfumul asta mi-a placut foarte mult. Imi plac crinii in viata de zi cu zi si m-am bucurat sa-l intalnesc aici fara acel miros ascutit si chimic.
Un parfum frumos de vara.

Este un floral verde, suav si luminos, cu un crin invaluit in apa de mare, fapt pentru care, aceste crin are un iz sarat. Cred ca e singurul lucru care ma deranjeaza la acest parfum, defapt nu... ma mai deranjeaza si pretul exorbitant, pentru un parfum cu siaj si persistenta moderate, care nu isi merita banii. Este dragut parfumul, mirosul crinului nu este strident si nici chimic, are si destul de mult mosc, la un moment dat incepe sa semene cu Narciso Rodriguez EDT, oricum, are acelasi "vibe" precum acel parfum.
Evaluare: 8/10

Nu sunt o mare admiratoare de parfumuri cu flori albe, imi plac cateva, dar pe acelea le-am ales dupa indelungi cautari si multe dezamagiri. In mod special evit crinul, mi se pare funest si trist.

Dar cand asta vara mi s-a recomandat Lys Mediterranee care cica mi s-ar potrivi din toata gama Malle, mi-am schimbat parerea. Intai am fost sceptica, dar cea care mi-a oferit mostra in magazin mi-a zis sa astept, sa-l las putin pe piele sa se amestece cu PH-ul meu si apoi sa-l judec.

Este foarte fresh, verde si crud. Miroase intai a pamant reavan si a iarba uda. Crinul alb infloreste treptat si soarele il incalzeste. Se simte apoi seva lui dulce si straluceste si e delicat. Un crin solar si proaspat, nu e nimic prafos, umbros si melancolic in el. Traieste undeva intr-o gradina cocotata pe-o terasa langa Marea Mediterana, intr-un loc cald si primitor.

In simplitatea lui soliflora, e un parfum foarte elegant care isi pastreaza prospetimea si radiaza un miros feminin foarte rafinat. Comparat cu Un Lys de Lutens, Lys Mediterranee e mult mult mai reusit.

Lys Mediterranee by Frederic Malle 2.40 out of 5 based on 6 ratings and 4 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Frederic Malle Lys Mediterranee fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Frederic Malle Lys Mediterranee, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Lys Mediterranee dupa Frederic Malle. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Lys Mediterranee de Frederic Malle reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Montana Suggestion Eau d`Or Prada No7 Violette The Body Shop Lotus Petal Pupa Very Flower Orchidea Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige Paco Rabanne Paco Rabanne Pour Elle Metal Edition Nicole Miller Nicole Ocean Pacific Ocean Pacific for Women Apothia IF Essentially Me Classique April Aromatics Lindenblossom Ebba Los Angeles Miss Pilar