Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Une Fleur de Cassie Frederic Malle de dama

Une Fleur de Cassie Frederic Malle de dama

Une Fleur de Cassie Frederic Malle de dama Imagini Une Fleur de Cassie Frederic Malle de dama Imagini Une Fleur de Cassie Frederic Malle de dama Imagini

Une Fleur de Cassie de Frederic Malle este un parfum Floral de dama. Une Fleur de Cassie a fost lansat in 2000. Creatorul acestui parfum este Dominique Ropion. Parfumul prezinta mimoza, iasomie, salcam, trandafir, garoafa, lemn de santal, vanilie si coacaze.

mimoza iasomie salcam trandafir garoafa lemn de santal vanilie coacaze

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Une Fleur de Cassie by Frederic Malle.

Une Fleur de Cassie Recenziile parfumurilor

otisv
otisv

Pentru mine acest parfum este definitia cuvantului "indolic". Nu l-am suportat mai mult de cateva minute.

marmar
marmar

Îmi place , e deosebit , in opinia mea nu seamănă cu alt parfum si asta ma atrage . Un parfum creat de un maestru , oricum toți creatorii de Frederic Malle sint adevărați Maeștri. Un floral , condimentat si amărui , simt flori de cires , santal .Eu i-l consider de nota 10.

Michelle
Michelle

Un parfum în care eu simt mimozele, garoafele şi iasomia (deşi aceasta nu apare ca 'vioara întâi', ci doar întregeşte compoziţia). Florile au o oarecare dulceaţă, iar parfumul este destul de linear, neevoluând prea mult. Siajul şi persistenţa sunt bune, dar pe mine Ropion nu m-a impresionat prea tare de data aceasta.

Este un pudrat destul de reusit, cu miros dominant de mimoze si garoafe, plus ceva santal in baza si doar un strop de vanilie. Este frumos, destul de melancolic si foaaarte suav, bland. Are un caracter oriental-pudrat-lemnos. Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 7/10

Une Fleur de Cassie by Frederic Malle 3.71 out of 5 based on 9 ratings and 4 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Frederic Malle Une Fleur de Cassie fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Frederic Malle Une Fleur de Cassie, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Une Fleur de Cassie dupa Frederic Malle. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Une Fleur de Cassie de Frederic Malle reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Carnal Flower Frederic Malle Portrait of a Lady Lorenzo Villoresi Teint de Neige Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Juliette Has A Gun Lady Vengeance Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Serge Lutens Ambre Sultan Rance 1795 Pauline Boucheron Boucheron Penhaligon`s Violetta Guerlain Cruel Gardenia Thierry Mugler Mirror Mirror Collection - A Travers Le Miroir Roja Dove Diaghilev Hermes 24 Faubourg Annick Goutal Un Matin d`Orage Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Orchidee Vanille Serge Lutens Sa Majeste la Rose Guerlain Jardins de Bagatelle Frederic Malle En Passant Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris