Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Une Rose Frederic Malle de dama

Une Rose Frederic Malle de dama

vin
Une Rose Frederic Malle de dama Imagini Une Rose Frederic Malle de dama Imagini Une Rose Frederic Malle de dama Imagini

Une Rose de Frederic Malle este un parfum Floral de dama. Une Rose a fost lansat in 2003. Creatorul acestui parfum este Edouard Flechier. Parfumul prezinta muscata, trandafir, note fructate, note lemnoase, trufe, mosc, miere, muscata si vin rosu.

muscata trandafir note fructate note lemnoase trufe mosc miere muscata vin rosu

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Une Rose by Frederic Malle.

Une Rose Recenziile parfumurilor

Une Rose... pas ma rose,quelle dommage!
In ciuda apetentei mele pentru trandafiri, acesta de fata nu e genul meu. Muscata se simte extrem de puternic pe mine si il face amar. Mai e si o nota acra (poate vinul), care adauga un nedorit iz fermentat care se incapataneaza sa ramana pe epiderma ore in sir. Nu pot sa ma bucur de trandafir, fiindca mi-l ruineaza acreala si amaraciunea. Din pacate, nu simt absolut deloc vreo nota care sa-l indulceasca. Pe mine, ramane acru, amar si nepurtabil. Pacat, are un siaj impresionant si persista mai mult de 6 ore, dar ce folos...

anca_vezeanu
anca_vezeanu

Cred ca ar trebui sa existe si o varianta de bifat cu 'as vrea muuult sa testez acest parfum'

ancaan
ancaan

Une Rose, asa cum spune numele, este o poveste despre trandafir. Reda in cel mai realist mod mirosul natural si vegetal al acestuia. Une Rose nu este numai despre petale catifelate, este despre tulpina, spini si frunze colturoase. Nu este un trandafir de dulceata si nici unul visiniu. Este rosu deschis, imbobocit si scaldat in roua diminetii. Este aromat si acrisor, smuls din pamant cu tot cu radacini. Este aproape un solifor, dar impecabil construit.

Este un parfum amarui, cu muscata, miere si trandafir. Este deosebit de elegant, rafinat, cu siaj mare si persistenta buna! Nu este dulce, desi are miere, dar este de un rafinament rar intalnit! Nota mea: 10/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Frederic Malle Une Rose fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Frederic Malle Une Rose, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Une Rose dupa Frederic Malle. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Une Rose de Frederic Malle reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle En Passant Frederic Malle Carnal Flower Puredistance Opardu By Kilian Back to Black Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Lorenzo Villoresi Teint de Neige Frederic Malle Portrait of a Lady Tom Ford Noir de Noir Amouage Dia pour Femme Penhaligon`s Artemisia Giorgio Armani Armani Privé Rose d'Arabie By Kilian Beyond Love Serge Lutens Chergui Amouage Amouage Lyric Woman Caron Aimez - Moi Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar Frederic Malle Lipstick Rose Robert Piguet Fracas Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Boadicea the Victorious Intense