Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Ferre Eau de Parfum Gianfranco Ferre de dama

Ferre Eau de Parfum Gianfranco Ferre de dama

Ferre Eau de Parfum de Gianfranco Ferre este un parfum Floral de dama. Ferre Eau de Parfum a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Pierre Bourdon. Notele de varf sunt ananas, pepene, frunze de stanjenel si bergamot; notele de mijloc sunt magnolie, stanjenel, frezie, iasomie, ylang-ylang, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, mosc, vanilie si radacina de stanjenel.

ananas pepene frunze de stanjenel bergamot

magnolie stanjenel frezie iasomie ylang-ylang lacramioare trandafir

lemn de santal ambra mosc vanilie radacina de stanjenel

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ferre Eau de Parfum by Gianfranco Ferre.

Iris Poudre

Ferre Eau de Parfum Recenziile parfumurilor

Parfumul este unul slabut. Mi-a placut atunci cand l-am testat pe blotter, apoi l-am luat fara a-l testa pe piele. Eh, aici lucrurile s-au schimbat putin: debuteaza destul de gretos cu niste note fructate, poate pepene galben, faza care dureaza cam 1 minut. Dupa aceasta perioada, incep sa se simta florile, insa destul de timid; asteptam poate sa simt irisul mai puternic, tinand cont ca aceasta nota imi place, dar nu, se simte un amalgam de flori, destul de dulci, unde totusi pot detecta un trandafir sugrumat. Parfumul se rotunjeste spre final, cand intra in scena lemnele (destul de timide si ele) si mai pierde din dulceata, dar, din pacate, pierde si putinul silaj pe care il avea. Capata in schimb un usor iz pudrat, care imi place. Este din pacate un parfum foarte putin inventiv, iar ca durabilitate este slab. In maxim 2 ore se pierde complet. Ca sa il simt, torn pe haine o galeata, ca tot am o damigeana de 100 ml :)
Nota mea. 4/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Gianfranco Ferre Ferre Eau de Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Gianfranco Ferre Ferre Eau de Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ferre Eau de Parfum dupa Gianfranco Ferre. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ferre Eau de Parfum de Gianfranco Ferre reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Calvin Klein Truth Elie Saab Le Parfum Chanel Allure Sensuelle Thierry Mugler Angel Annick Goutal Songes Moschino Couture! Yves Saint Laurent Opium Burberry My Burberry Juliette Has A Gun Lady Vengeance Christian Dior Pure Poison Annick Goutal Un Matin d`Orage Bvlgari Jasmin Noir Chanel Coco Mademoiselle Givenchy Very Irresistible Sensual Lancome Magie Noire Burberry Burberry Brit Rhythm for Women Montblanc Présence d'une femme Laura Biagiotti Essenza di Roma Lalique Lalique Gianfranco Ferre In The Mood For Love