Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Ferre Rose Gianfranco Ferre de dama

Ferre Rose Gianfranco Ferre de dama

ozonic
acvatic
Ferre Rose Gianfranco Ferre de dama Imagini Ferre Rose Gianfranco Ferre de dama Imagini Ferre Rose Gianfranco Ferre de dama Imagini

Ferre Rose de Gianfranco Ferre este un parfum Floral de dama. Ferre Rose a fost lansat in 2007. Ferre Rose a fost creat de Alexandra Jouet si Francis Kurkdjian. Notele de varf sunt rodie, mandarina, piersica si pepene rosu; notele de mijloc sunt floare de portocal, gardenie japoneza, frezie, zambila de apa si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, vanilie si cedru.

rodie mandarina piersica pepene rosu

floare de portocal gardenie japoneza frezie zambila de apa trandafir

lemn de santal ambra vanilie cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ferre Rose by Gianfranco Ferre.

Ferre Rose Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Prea multe flori...Si usor intepator pe pielea mea. O incercare nereusita...

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Cu acest parfum mi s-a intamplat chestia cea mai penibila in materie "parfumata": sa caut o nota arhicunoscuta, numai eu sa nu stiu ce caut! Si acum ma bucur ca n_am intrebat prin parfumerii, sa ma fac de rusine ca nu stiu cum miroase un parfum de trandafiri! Ideea e ca eu cautam un floarea dupa care miroase Femme dela Boss, dar nu stiam ce floare este. Prin parfumerii tot mirosea "a floarea aia", dar eu nu puteam identifica de la ce parfum vine. Pana la urma am descoperit ferre Rose si, cu el, marea mea dragoste pentru mireasma trandafirilor "proaspeti". In acest parfum, combinatia lor cu piersica, portocala si harbuzul sporesc prospetimea compozitiei extrem, asa incat asta e unul dintre parfumurile mele fresh preferate! Perfect pentru o primavara cu raze blande de soare!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Gianfranco Ferre Ferre Rose fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Gianfranco Ferre Ferre Rose, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ferre Rose dupa Gianfranco Ferre. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ferre Rose de Gianfranco Ferre reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Bvlgari Bvlgari Pour Femme Ghost Ghost Cherish Reminiscence Anjali Cartier Panthere de Cartier Eau Legere The Body Shop Lotus Petal Prince Matchabelli Aviance Night Musk Leonard Nuit Fabuleuse The Different Company Jasmin de Nuit Alain Delon Samourai Woman Burberry Burberry London for Women Special Edition 2009 Des Filles a la Vanille Musc Venitien Jeanne Arthes Guipure & Silk Rose