Designeri » F-H » Floral Fructat « Grupuri

In The Mood For Love Pure Gianfranco Ferre de dama

In The Mood For Love Pure Gianfranco Ferre de dama

Avut: 2

In The Mood For Love Pure Gianfranco Ferre de dama Imagini

In The Mood For Love Pure de Gianfranco Ferre este un parfum Floral Fructat de dama. In The Mood For Love Pure a fost lansat in 2010. Notele de varf sunt bergamot, Para, coacaze, piersica si mar rosu; notele de mijloc sunt floare de cires, iasomie, crin si trandafir; Notele de baza sunt note lemnoase, cedru de Virginia si mosc.

bergamot Para coacaze piersica mar rosu

floare de cires iasomie crin trandafir

note lemnoase cedru de Virginia mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about In The Mood For Love Pure by Gianfranco Ferre.

In The Mood For Love Pure Recenziile parfumurilor

andrasb
andrasb

Am testat mostra primita din acest parfum, avand nostalgia creatiilor mai vechi Gianfranco Ferre pe care le-am avut candva - puternicul GF 20 si solarul Essence d'Eau. Nici urma de acel stil tipic italian, matur, sofisticat in GF In the mood for love Pure. Vad ca e o serie mai lunga de 4 parfumuri, nu l-am testat decat pe acesta. Stilul se ghiceste foarte usor dupa sticla: rotunda si de un roz transparent, invita la reverie de vacanta. Cam asa e si parfumul: floral-fructat-pudrat, nu are niciun mister, niciun secret ascuns. Se simt bine marul, floarea de cires, dar si moscul de sinteza, miroase ca un balsam de rufe, proaspat, clean, fara pretentii. Merge foarte bine la sporturi in aer liber (si nu numai), la picnic, la plimbarea de duminica dimineata. Nu pot sa spun ca nu e placut, dar mi-e dor de vechiul stil GFF...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Gianfranco Ferre In The Mood For Love Pure fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Gianfranco Ferre In The Mood For Love Pure, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica In The Mood For Love Pure dupa Gianfranco Ferre. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre In The Mood For Love Pure de Gianfranco Ferre reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Nina Ricci Les Belles de Ricci Cherry Fantasy Yves Saint Laurent Young Sexy Lovely Crabtree & Evelyn India Hicks Island Nights Puma Puma I`m Going Woman O Boticario Floratta in Rose Tocca Aqua Profumata Salina Filles des Iles Floral Exotique Salvador Dali Laguna Maravilla Givenchy Insense Ultramarine Beach Girl Lollia Believe Puma Puma Limited Edition Woman Cacharel Amor Amor