Designeri » F-H » Lemnos Acvatic « Grupuri

Acqua di Gio Essenza Giorgio Armani de barbati

Acqua di Gio Essenza Giorgio Armani de barbati

acvatic
Acqua di Gio Essenza Giorgio Armani de barbati Videouri
Acqua di Gio Essenza Giorgio Armani de barbati Imagini Acqua di Gio Essenza Giorgio Armani de barbati Imagini Acqua di Gio Essenza Giorgio Armani de barbati Imagini

Acqua di Gio Essenza de Giorgio Armani este un parfum Lemnos Acvatic de barbati. Acqua di Gio Essenza a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Alberto Morillas. Notele de varf sunt bergamot, grapefruit, note de apa si calona; notele de mijloc sunt iasomie, note florale, busuioc si salvie; Notele de baza sunt mosc, salvie, Ambergris, cedru, paciuli, vetiver, piper si ambra.

bergamot grapefruit note de apa calona

iasomie note florale busuioc salvie

mosc salvie Ambergris cedru paciuli vetiver piper ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Acqua di Gio Essenza by Giorgio Armani.

Acqua di Gio

Acqua di Gio Essenza Recenziile parfumurilor

TDI
TDI

Un parfum delicat, mai potrivit in perioadele calde decat in cele reci. Eteric pana la identificare cu notele de apa si totusi nu numai. Nota de prospetime permanenta e o caracteristica importanta pentru acest parfum. Nota de citrice foarte accentuata in primele 5-15 minute se confunda cu mirosul general al parfumului ulterior.
Dupa maxim 2 ore ma obisnuiesc aproape complet cu parfumul, desi acesta poate fi simtit pana la 4-6 ore.
Se pare ca l-am simtit si dupa 8 ore. E posibil ca ph-ul pielii mele sa-i influenteze longevitatea.
Siaj discret.

KatalynStephan
KatalynStephan

Un parfum care a renascut din propria cenusa.Acqua de Gio "Tatal" si Azqua di Gio Essenza "Fiul" ...Un parfum briliant ,excelent pentru o zi de vara.

eu_alin1
eu_alin1

Acest parfum este foarte asemanator fratelui sau,celebrul Acqua di Gio.
Desi nu imi plac la nebunie le apreciez calitatea!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Giorgio Armani Acqua di Gio Essenza fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Giorgio Armani Acqua di Gio Essenza, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Acqua di Gio Essenza dupa Giorgio Armani. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Acqua di Gio Essenza de Giorgio Armani reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Hermes Terre d'Hermes Thierry Mugler A*Men Christian Dior Dior Homme Intense Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Chanel Allure Homme Sport Thierry Mugler A*Men Pure Havane Christian Dior Fahrenheit Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him Hugo Boss Boss Bottled Hermes Un Jardin Sur Le Nil Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Lalique Encre Noire Tom Ford Black Orchid Thierry Mugler A*Men Pure Malt Trussardi My Land DSQUARED² Potion Tom Ford Tobacco Vanille Gucci Gucci Pour Homme II Versace Versace Man Eau Fraiche ScentStory 24 Gold