Designeri » F-H » Oriental Fougere « Grupuri

Armani Attitude Giorgio Armani de barbati

Armani Attitude Giorgio Armani de barbati

Il am: 4 Avut: 3 Semnatura mea: 1

cafea
Armani Attitude Giorgio Armani de barbati Imagini Armani Attitude Giorgio Armani de barbati Imagini

Armani Attitude de Giorgio Armani este un parfum Oriental Fougere de barbati. Armani Attitude a fost lansat in 2007. Armani Attitude a fost creat de Annick Menardo, Alberto Morillas si Olivier Cresp. Notele de varf sunt cafea si lamaie siciliana; notele de mijloc sunt lavanda si cardamom; Notele de baza sunt paciuli, ambra, opoponax si cedru de China. Acest parfum este castigatorul premiului FiFi Awards Best Packaging Men`s Prestige 2008.

cafea lamaie siciliana

lavanda cardamom

paciuli ambra opoponax cedru de China

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Armani Attitude by Giorgio Armani.

Armani Attitude Recenziile parfumurilor

dagulicious
dagulicious

Il am de ceva vreme si pot sa spun ca e unul dintre favoritele mele. L-am pus la categoria "Love" :))
E uimitor! Imi place la nebunie! Se pare ca la fel si fetelor! Prietena mea mi-a zis odata ca e cel mai tare parfum masculin pe care l-a mirosit.
Mi-l doream foarte mult pentru ca lucrez intr-o banca si , mirosindu-l odata la o conferinta pe un om de afaceri pe care il apreciez foarte mult, am zis ca trebuie sa cercetez putin in legatura cu parfumul care il purta respectivul. Atat de tare mi-a placut. Intr-una din coffe-break-urile conferintei, am aflat si ce parfum anume mirosea. In fine...mi l-am cumparat si eu si nu regret (cam scump!). O sa fie mereu in garderoba mea.
Mi se pare foarte potrivit pentru mediul office, mediul casual-business. E foarte elegant, initial destul de puternic (pentru ca in final sa ramana destul de "close to the skin") si poate cel mai important, mirosul e unic, in sensul ca nu cunosc parfumuri sa miroase precum Attitude. Nu in ultimul rand, e foarte masculin.
Notele predominante, cel putin cele simtite de mine sunt cafeaua si lamaia. Combinatia dintre ele e dementiala!
Cu riscul de a ma repeta, il recomand pentru birou si pentru seri romantice.
Varsta recomandata: Peste 20 de ani.

Sillage/Projection: 3/5 - Dupa notele de varf si cele de mijloc, devine destul de apropiat de piele, suficient insa incat sa se simta de la o distanta de aprox 50 cm. As fi preferat sa fie mai puternic.
Longevity: 4/5 - Persista undeva intre 5-8 ore, insa uneori mi se intampla sa persiste de dimineata pana seara, in functie de o gramada de factori.
Miros: 5/5 - Fiind unul dintre preferatele mele, nu exista alta nota aici. Miroase foarte bine, unic pot spune.
Complimente: 4/5 - Fiind destul de apropiat de piele, aduce complimente, dar de la persoane apropiate, gen iubita, sotie, etc.
Versatility: 4/5 - Se poate purta cam oricand, poate mai putin intr-o zi calduroasa de vara. Ca si tinute, business insa si casual. Fara sport.

Nota finala: 4/5 (am fost cam rau, cred ca merita mai mult, mai ales datorita mirosului deosebit si unic)

PS: In top 3 personal, e no. 1 !

Good luck!

Armani Attitude by Giorgio Armani 4.20 out of 5 based on 7 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Giorgio Armani Armani Attitude fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Giorgio Armani Armani Attitude, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Armani Attitude dupa Giorgio Armani. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Armani Attitude de Giorgio Armani reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Paco Rabanne 1 Million Bvlgari Black Burberry London for Men Versace Versace Man Eau Fraiche Dolce&Gabbana The One for Men Versace Dreamer Avon U by Ungaro for Him Thierry Mugler A*Men Adidas Natural Vitality Avon U by Ungaro for Her Avon Treselle Mystique Avon Herve Leger Ete Oriflame Eclat for Men Oriflame Precious Eau de Parfum Davidoff Zino Davidoff Oriflame Giordani Gold Avon Rare Gold Hermes Terre d`Hermes Parfum Escada Escada Magnetism Jean Paul Gaultier Gaultier 2