Designeri » F-H » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Armani Mania Giorgio Armani de dama

Armani Mania Giorgio Armani de dama

fin condimentat
Armani Mania Giorgio Armani de dama Imagini Armani Mania Giorgio Armani de dama Imagini Armani Mania Giorgio Armani de dama Imagini Armani Mania Giorgio Armani de dama Imagini Armani Mania Giorgio Armani de dama Imagini

Armani Mania de Giorgio Armani este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Armani Mania a fost lansat in 2004. Creatorul acestui parfum este Dominique Ropion. Notele de varf sunt portocala, frunza de dafin, mandarina verde, coacaze negre si piper roz; notele de mijloc sunt bujor, magnolie, stanjenel si lacramioare; Notele de baza sunt ambra, mosc, cedru de Virginia, vanilie si lemn alb de santal.

portocala frunza de dafin mandarina verde coacaze negre piper roz

bujor magnolie stanjenel lacramioare

ambra mosc cedru de Virginia vanilie lemn alb de santal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Armani Mania by Giorgio Armani.

Sensi
Amore di Fiore

Armani Mania Recenziile parfumurilor

desdekid
desdekid

Il ador! Este elegant, de zi, office sau plimbare casual. Un oriental floral cu un kick dat de piperul roz. Ma energizeaza si imi da o stare de bine.Mie nu mi se pare masculin, dar imi inspira o femeie imbracata clasic, in camasa alba, cu parul prins la spate, care merge la birou.

Un floral-lemnos pe care eu nu il simt masculin deloc. Simt coacaze, mandarine, un strop de piper, un iz de flori (foarte discret, e adevarat). Este un parfum delicios, rotund, cu siaj mediu, dar cu persistenta foarte buna. Are o baza lemnoasa foarte frumoasa, insa si un strop de vanilie. Are eleganta tipica italiana, insa unii ar putea sa-l gaseasca putin cam dulce.
Nota mea: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Giorgio Armani Armani Mania fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Giorgio Armani Armani Mania, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Armani Mania dupa Giorgio Armani. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Armani Mania de Giorgio Armani reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Kenzo Kenzo Amour Lacoste Lacoste Pour Femme Thierry Mugler Womanity Christian Dior Dior Addict Thierry Mugler Womanity Eau pour Elles Givenchy Hot Couture Guerlain Samsara Eau de Parfum Giorgio Armani Emporio Armani Lei Thierry Mugler Alien Essence Absolue Cerruti 1881 Chanel Allure eau de parfum Moschino Couture! Chanel Allure Sensuelle Yves Saint Laurent Cinema Prada Prada (Amber) Roberto Cavalli Serpentine Burberry Burberry Brit Dolce&Gabbana D&G Christian Dior Pure Poison Lancome Magie Noire