Designeri » F-H » Oriental « Grupuri

Armani Privé Ambre Orient Giorgio Armani unisex

Armani Privé Ambre Orient Giorgio Armani unisex

Armani Privé Ambre Orient de Giorgio Armani este un parfum Oriental unisex. Armani Privé Ambre Orient a fost lansat in 2010. Parfumul prezinta laudanum frantuzesc, lemn de santal, paciuli, ambra, scortisoara, vanilie, piper roz si cimbru.

laudanum frantuzesc lemn de santal paciuli ambra scortisoara vanilie piper roz cimbru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Armani Privé Ambre Orient by Giorgio Armani.

Ambre Russe

Armani Privé Ambre Orient Recenziile parfumurilor

Este un oriental cu o ambra densa, destul de condimentata si usor lemnoasa. Parfumul este bogat, rotund, cu dulceata moderata, si aduce bine cu creatiile de nisa ce abordeaza tema ambrei. Chiar imi pare ca seamana bine cu Ambre Russe de al Parfum d Empire. Ceea ce imi place in mod deosebit, este ca, in notele de baza devine predominant un miros ce aduce bine cu mirosul de tamaie. Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 9/10

Armani Privé Ambre Orient by Giorgio Armani 5.00 out of 5 based on 1 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Giorgio Armani Armani Privé Ambre Orient fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Giorgio Armani Armani Privé Ambre Orient, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Armani Privé Ambre Orient dupa Giorgio Armani. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Armani Privé Ambre Orient de Giorgio Armani reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental
Jovoy Paris Oriental Prada No10 Myrrhe Mary Kay Affection The Body Shop Juba Perfume Oil Kenzo Kenzo Amour Le Parfum Jacques Fath Fath de Fath Maitre Parfumeur et Gantier Ambre Precieux Serge Lutens Fourreau Noir Comme des Garcons Glitter Roberta di Camerino Roberta di Camerino Pour Homme Rasasi Muzarkash Halston Woman Amber