Designeri » F-H » Chypre Floral « Grupuri

Armani Privé Cologne Eclat de Jasmin Giorgio Armani unisex

Armani Privé Cologne Eclat de Jasmin Giorgio Armani unisex

Armani Privé Cologne Eclat de Jasmin Giorgio Armani unisex Imagini

Armani Privé Cologne Eclat de Jasmin de Giorgio Armani este un parfum Chypre Floral unisex. Armani Privé Cologne Eclat de Jasmin a fost lansat in 2007. Notele de varf sunt bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt iasomie, prune, osmanthus si trandafir; Notele de baza sunt labdanum, paciuli si vetiver de Tahiti.

bergamot lamaie

iasomie prune osmanthus trandafir

labdanum paciuli vetiver de Tahiti

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Armani Privé Cologne Eclat de Jasmin by Giorgio Armani.

Armani Privé Cologne Eclat de Jasmin Recenziile parfumurilor

Un parfum care m-a indus in eroare, pentru ca ceea ce este listat in titlu, nu este si pe pielea mea. Incepe usor astringent, dar intr-un minut, apare un osmanthus frumoooooosss, unul care imi seamana cu o caisa coapta, delicioasa. Pe parcurs acesta se indulceste si devine mai zemos, cand apare o nota de pruna suculenta, dar nu guresa, ea doar completeaza frumos nota de osmanthus. Oricat m-as chinui, detectez cu mare greutate iasomia... ea exista cu siguranta, dar aici aerul fructat-zemos o acopera bine si ea nu mai este redata asa cum o stiu eu in alte parfumuri cu aceasta floare dominanta. Mai tarziu, parfumul se inaspreste putin si isi cam pierde rafinamentul, probabil adierile de paciuli si vetiver, nu imi place cum dau cu nota evidenta de osmanthus si stropul de iasomie de aici.
Daca am mirosit si parfumuri extrem de frumoase din colectia privata Armani, cum ar fi Cuir Amethyste, sau Myrrhe Ardente, despre Eclat de Jasmin pot spune ca nu imi pare la fel de reusit, ba chiar testandu-l "blind", am crezut ca este un maistream mediocru...
Siaj redus, persistenta moderata. Evaluare: 6,5/10

Cu precizarea ca parfumurile in care iasomia este in prim-plan niciodata nu mi-au placut foarte mult, Eclat de Jasmin vine ca o exceptie de la regula. De fapt, denumirea lui te poate duce putin in eroare pentru ca nu este un parfum soliflor si nicidecum unul cu iasomie clasica.
Ceea ce remarc din start la el este o transparenta inefabila careia greu ii pot gasi pereche asa, din prima incercare. Parfumul ramane in permanenta suav, straveziu, limpede si foarte feminin. Nota florala are o luminozitate de cristal, probabil este cea mai delicata iasomie intalnita in parfum. Vetiverul o contureaza placut, altfel floarea n-ar avea contur sau volume, ar fi ca o adiere imaginara.
Desi nota de labdanum este de obicei mult mai puternica si calda in alte parfumuri, in special in cele orientale, aici apare ca accent subtil mai tarziu in baza si pare mai degraba un acord fin de pielarie, impreuna cu moscul pufos si fara greutate. Parfumul aminteste vag de Arpege, un Arpege mai verzui si diluat in apa rece de izvor, insa cel putin la fel de trainic ca el pe piele.

Armani Privé Cologne Eclat de Jasmin by Giorgio Armani 4.75 out of 5 based on 4 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Giorgio Armani Armani Privé Cologne Eclat de Jasmin fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Giorgio Armani Armani Privé Cologne Eclat de Jasmin, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Armani Privé Cologne Eclat de Jasmin dupa Giorgio Armani. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Armani Privé Cologne Eclat de Jasmin de Giorgio Armani reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Bottega Veneta Bottega Veneta Hermes 24 Faubourg Sisley Soir de Lune Guerlain Shalimar Parfum Initial Creed Fleurs de Gardenia Christian Dior J`Adore L`Absolu La Prairie Midnight Rain Cartier La Panthere Annick Goutal Songes Guerlain La Petite Robe Noir Hermes Eau des Merveilles Clinique Aromatics Elixir Guerlain My Insolence Chanel Coco Eau de Parfum Guerlain Idylle Eau Sublime Jean Paul Gaultier Classique Creed Aventus Chanel Allure Sensuelle Bvlgari Bvlgari Pour Femme Clinique Calyx