Designeri » F-H » Pielarie « Grupuri

Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste Giorgio Armani unisex

Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste Giorgio Armani unisex

Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste Giorgio Armani unisex Imagini Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste Giorgio Armani unisex Imagini

Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste de Giorgio Armani este un parfum Pielarie unisex. Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste a fost lansat in 2005. Notele de varf sunt coriandru, bergamot si trandafir; notele de mijloc sunt paciuli, violeta si mesteacan; Notele de baza sunt labdanum, rasina benzoica si vanilie de Bourbon. Acest parfum este castigatorul a 2 premii: FiFi Award Best Packaging Women`s Prestige 2007 si FiFi Award Best Packaging Men`s Prestige 2007.

coriandru bergamot trandafir

paciuli violeta mesteacan

labdanum rasina benzoica vanilie de Bourbon

Moderat -1

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste by Giorgio Armani.

Bottega Veneta

Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste Recenziile parfumurilor

Un parfum cu pielarie, extrem de frumos! Inca din deschiderea parfumului simt pielea intoarsa, acompaniata de iris si ceva note usor dulci. Acest dulce nu este in exces, ci melanjul este foarte reusit si echilibrat! Mai simt si notele lemnoase, care fac parfumul rotund si usor matur! Dar... este asa frumos! potrivit femeilor si barbatilor deopotriva, nu este prea masculin, dar..nici feminin. Cred ca e unisexul perfect, lemnos-pudrat, cu pielarie fina. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 9/10

O vreme l-am ignorat, fara sa-l testez cu convingerea ca e prea masculin datorita notei de pielarie. O chestie la care tin sa renunt este sa mai am prejudecati in materie de parfumuri. Nu sunt bune si nu castig nimic daca ocolesc un parfum fara sa-l testez, doar uitandu-ma peste piramida lui olfactiva. Ba chiar pierd! Era cat pe ce sa-mi refuz placerea de a descoperi un parfum cu multa piele extrem de reusit. Care pe de-asupra e perfect unisex si perfect purtabil si de catre o femeie - o femeie in rochie vaporoasa peste care imbraca o geaca neagra de piele. Belstaff au modele grozave ;). Eu simt in el fructe, poate fructe uscate, confiate, dulci. Si iris. Parfumul se deschide cu un fir de fum dulce si o nota velurata de piele intoarsa. Cred ca simt si putin lemn, ca de bustean proaspat despicat in doua. Compozitia nu e schimbatoare sau jucausa, nu are multe surprize, fumul persista si pe parcurs, la fel si notele fructate fantomatice, iar pentru mine per total este o surpriza deosebit de placuta. Un parfum cu aer usor cam serios, dar pe care il poti purta oricand cu dezinvoltura.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Giorgio Armani Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Giorgio Armani Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste dupa Giorgio Armani. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste de Giorgio Armani reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Prada L`Eau Ambree Chloe Love Eau Intense Annick Goutal Un Matin d`Orage Bottega Veneta Bottega Veneta Hermes Elixir des Merveilles Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Cartier La Panthere Sisley Soir de Lune Guerlain Shalimar Parfum Initial Hermes 24 Faubourg Guerlain Insolence Eau de Parfum Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Guerlain La Petite Robe Noir Guerlain Idylle Annick Goutal Rose Splendide Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Chloe Love, Chloe Eau Florale Guerlain My Insolence Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Stella McCartney Stella