Designeri » F-H » Oriental Condimentat « Grupuri

Armani Prive Encens Satin Giorgio Armani unisex

Armani Prive Encens Satin Giorgio Armani unisex

Armani Prive Encens Satin de Giorgio Armani este un parfum Oriental Condimentat unisex. Acesta este un parfum nou Armani Prive Encens Satin a fost lansat in 2014. Parfumul prezinta tamaie, note lemnoase, condimente si ambra.

tamaie note lemnoase condimente ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Armani Prive Encens Satin by Giorgio Armani.

Armani Prive Encens Satin Recenziile parfumurilor

ruxandrajustina
ruxandrajustina

Un parfum foarte placut care insa nu persista mai mult de 20 de minute ......

Rose_selavie uraste tamaia iar Encens Satin contine desigur multa tamaie si Rose credea ca va fi o intalnire neplacuta intre pielea ei si acest parfum. Dar l-a testat totusi ca e tare curioasa din fire. Acum Rose regreta ca are atatea idei preconcepute. Tamaia din Encens Satin e atat de fina si delicata!

:) Azi m-am dus sa miros bujorul acela din Pivoine Suzou de la Armani Prive care-i bun si suculent si plin de zvac, dar am plecat indragostita de Encens Satin un parfum exact la polul opus, adica misterios, adanc si plin de poveste.

Doamne ce tamaie! Recunosc ca am pierdut mult netestand niste parfumuri uimitoare cu tamaie doar pentru ca mirosul de biserica mi se pare apasator.

Luati doar tamaia din Portrait of a Lady Frederic Malle, aprindeti-o si treceti prin firicelul de fum un batic de matase. Mirositi-l apoi si aveti o imagine despre Encens Satin (ar face si un layering superb cele doua parfumuri).

Encens Satin este atat de suav, de neted si nobil. Compozitia pare usor stilizata, fiind foarte simpla, cum il pui asa ramane si nu mai pleaca. E si putin dulce, dar nu simt clar alte note decat tamaia.

Deci cu tamaie redai cel mai bine efectul de matase…hmmm de stiam….

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Giorgio Armani Armani Prive Encens Satin fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Giorgio Armani Armani Prive Encens Satin, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Armani Prive Encens Satin dupa Giorgio Armani. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Armani Prive Encens Satin de Giorgio Armani reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Condimentat
Fendi Life Essence Estée Lauder Youth-Dew Enrico Coveri Enrico Coveri Pour Femme Comme des Garcons Comme des Garcons Series 2 Red: Carnation Eau D`Italie Baume du Doge Arrogance Arrogance Man Czech & Speake Frankincense and Myrrh Cartier Les Heures de Cartier: L`Heure Mysterieuse XII Perry Ellis 360° Black for Men Ayala Moriel Finjan M. Micallef Spicy for Him Neil Morris October