Designeri » F-H » « Grupuri

Idole d`Armani Giorgio Armani de dama

Idole d`Armani Giorgio Armani de dama

Idole d`Armani Giorgio Armani de dama Videouri
Idole d`Armani Giorgio Armani de dama Imagini Idole d`Armani Giorgio Armani de dama Imagini Idole d`Armani Giorgio Armani de dama Imagini

Idole d`Armani de Giorgio Armani este un parfum de dama. Idole d`Armani a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Bruno Jovanovic. Notele de varf sunt clementina, Para, ghimbir, miere, migdale, portocala amaruie si pelin; notele de mijloc sunt sofran, iasomie si trandafir; Notele de baza sunt vetiver, styrax si paciuli.

clementina Para ghimbir miere migdale portocala amaruie pelin

sofran iasomie trandafir

vetiver styrax paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Idole d`Armani by Giorgio Armani.

Look of Woman
Elle Edition Collector

Idole d`Armani Recenziile parfumurilor

Liviu
Liviu

Parerea mea despre acest parfum este: debuteaza ca un parfum sofisticat cu un miros de para si coaja de portocala condimentate cu ghimbir. Simt vag si o nota ,,verde" de care cred ca se face vinovat vetiverul-nu e deranjanta, se asorteaza bine cu paciuli si pelinul, il fac un pic piperat si usor amarui. Prima ora chiar este un parfum foarte elegant si special dupa care intra in scena iasomia si o nota de trandafir.Trebuie sa dau dreptate celor care au spus ca seamana cu cea din rahatul de trandafiri, nota asta strica, nu-si are locul. Daca ramanea iasomia simpla era fara repros.
In concluzie este un parfum care te pacaleste debutand superb si scrantind-o la final. Siajul este perfect in prima ora, multumitor in urmatoarele doua si apoi se stinge ramanand lipit de piele multe ore. 8/10

roxcherryscorp
roxcherryscorp

Mie personal nu mi se pare un parfum foarte modern, are o tenta usor orientala datorita combinatiei de flori si condimente. Un parfum foarte placut, l-as purta in oricare anotimp. Nota mea este 8/10

Un parfum chypre-fructat, cu miros dominant de ghimbir si para, ceva flori si o baza de paciuli. Este intr-adevar un parfum urban, tineresc, dar in acelasi timp elegant, bine facut, potrivit la tinute elegante. Siaj si persistenta bune. Nota mea: 8/10

roxana05

Revin cu o recenzie la acest parfum, cea de mai demult nu mi se pare că se ridică la rangul pe care îl merită cu adevărat.

Armani Idole, EDP, este extrem de calculat și denotă încredere. Este exact ca un idol cu o personalitate complexă, dominantă, dar care te influențează pozitiv și nu te dezamăgește niciodată. Are o doză de amărui în el, ghimbirul, dar este natural redat, nu deranjează, din contra, echilibrează notele dulci de pară și miere.

Siajul este ridicat, longevitatea la fel. 3 puf-uri sunt suficiente pentru a-l simți alături de tine la fiecare mișcare. Nu îl port la ținute colorate, EDT probabil că ar fi mai potrivit pentru asta, deși sunt convinsă că și EDP ar reuși să se adapteze cu succes, ci îl asortez mereu la ținute office și este un boost de încredere nemaipomenit.

misha
misha

Dulce...amarui, un pic masculin, iti emana incredere in tine.
FABULOS!

raluca maria
raluca maria

sa imi fie cu iertare... am avut acest parfum, imi place dar nu pot sa spun ca e ceva grozav. efectiv simturile mele olfactive nu reusesc sa fie extaziate de vreo nota, de vreo combinatie de note, de ceva anume.
e un parfum bun, cu un siaj bun si pentru mine cam atat.

roxana05

Un parfum bun, intens, de seara. Eu il folosesc la tinute sobre, nicidecum la cele colorate.

teo30967
teo30967

e modern cu oarece tente mature si cum spunea "cineva" de pe forum e urban, totusi nu merge chiar peste tot, te faci remarcat imediat cu el, fiind un parfum puternic. se termina usor amarui pt. mine, sofisticat si "metalic".
noua ne place si nu asteptam iarna pt el, de fapt in iarna parca il simt rece in final....oricum e un parfum bun si merita cumparat.

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Primind, intamplator si EDP si EDT aseara, le-am testat side-by-side si nu le mai pot descrie separat, ci doar comparativ. De aceea, aceeasi recenzie la amandoua!
EDP este varianta mai complexa si mai dulce, in care resimt nota de para, care, impreuna cu un citric dulce si iasomie, formeaza un ansamblu placut, intarit de sofranul uscat si de ierboso-lemnosul vetiver.
Asocierea mea subiectiva e cea a doua surori:
EDP e sora mai mare, care si-a rotunjit deja colturile, a capatat ceva experienta de viata si se gandeste de doua ori pana sa vorbeasca o data. Fata asta are ceea ce se numeste inteligenta sociala, soft-skills, e mai dulce si are o incredere in sine mai linistita, mai diplomata. Ea nu simte nevoia sa se etaleze, ea tinteste la cei ce stiu ca apele limpezi sunt adanci. Pripeala nu-si are rostul in viata ei, iar spontaneitatea o inlocuieste cu masura si cumpatarea.
Daca vreti, EDP e deja Oltul care curge calm, contemplativ si incitand la contemplare.
Si, daca e sa continui ideea, mama lor, Dunarea, e The One de la D&G.
(Ma rog, directia de curgere a raurilor, izvorul si varsarea, sunt chestii de detaliu de care nu am tinut cont aici :))
Amandoua, desi dulcege, au un caracter oarecum distant, usor aspru, putin rece, poate ceea ce numea JADE "urban", din care cauza nu le pot suporta tot timpul. In zilele in care le suport, insa, imi plac mult. EdT e bun de vara datorita acestui aspect, aici si mai puternic.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Giorgio Armani Idole d`Armani fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Giorgio Armani Idole d`Armani, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Idole d`Armani dupa Giorgio Armani. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Idole d`Armani de Giorgio Armani reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain L'Instant Magic Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain Insolence Eau de Parfum Bvlgari Mon Jasmin Noir Guerlain Insolence Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Guerlain La Petite Robe Noir Thierry Mugler Alien Essence Absolue Yves Rocher Vanille Noire Givenchy Hot Couture Guerlain Shalimar Parfum Initial Lacoste Lacoste Pour Femme Thierry Mugler Alien Versace Crystal Noir Lancome Tresor Midnight Rose Amouage Amouage Lyric Woman Amouage Honour Woman Christian Dior Dune